Poslední tým extraligy hostili včera večer volejbalisté českobudějovického Jihostroje, v domácím prostředí si s polojuniorským týmem snadno poradil. Brno, které nastoupilo v základní sestavě s hodně mladým celkem (nejstaršímu hráči bylo 22 let), smetli z kurtu za necelou hodinu.

Už od prvních výměn bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Hosté získávali body jen díky zkaženým podáním Jihostroje, v útoku byl proti výborné obraně domácích bezzubý. Proto prohrával už brzy velkým rozdílem (7:3, 16:10). Navíc tvrdým podáním škodili Budějovičtí brněnským přihrávačům tvrdým podáním, se kterým se jen těžko hosté popasovali.

Druhý set měl ještě lehčí průběh, hosté zaostávali ve všech činnostech a zvrátit nepříznivý vývoj se nepovedlo trenéru Brna Martinu Hrochovi ani několika střídáními. Ve třetí sadě zlobili Jihomoravané nejvíce, ale jen v její prostřední části. To když se díky několika povedeným útokům dostali na dostřel dvou bodů (12:10), ale na více neměli. Jihostroj potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál.

Hlasy po utkání:
Martin Hroch (Brno):
„Musím říci, že Budějovice mě překvapily. Věděli jsme, že nám budou chtít oplatit porážku a dobře se na nás připraví. Gratuluji jim k výbornému výkonu, my jsme je servisem vůbec nezlobili. Nahrávač Sládeček si mohl dělat, co chtěl, podle toho to také vypadalo. Mnoho jsme toho nezablokovali.“

Petr Brom (Č. Budějovice): „Připomínal jsem hráčům, že zápas bude o naší koncentraci. Vždy se těchto zápasů, kdy nás čeká, jak se říká, povinná výhra bojím, ale naštěstí jsme ji udrželi. Vyjma prvního setu jsme měli dobře přihráno, to byla naše velká zbraň.“

Jihostroj Č. Budějovice – Brno 3:0 (17,12, 17)

Rozhodčí: Fink, Hudík – Aubrecht, Sokol, čas: 59 minut, 850 diváků.
ČB: Sládeček, Fila, Mach, Smrčka, Čajan, Torcello, libero Juračka.
Brno: Písařík, Felgr, Leikep, Mlčuch, Matějka, Fořt, libero Šášek – Muroň, Klapal