Domácí usilují o co nejlepší pozici před blížícím se play off, mají velkou motivaci a než se stačili hráči ze severu Moravy rozkoukat, skóre se vyhouplo na 21:11. De Amo opět řádil za koncovou čárou a k přesným nahrávkám přidal i body ze servisu. Domácí donutili Ostravu k chybám, sami naopak předváděli koncentrovaný výkon a první set byl jasnou záležitostí.

Vyrovnanější průběh druhého dějství nabídl pohledné útoky ze zadních pozic z rukou Michálka, Zmrhala i Schoutena, za hosty skóroval především kapitán Janků. V polovině setu České Budějovice postavily nad sítí neprostupný val (Todua a Schouten) a znovu získaly rozhodující náskok (19:13). Sadu ukončil ranou z hlavního kůlu Marek Zmrhal.

Hosté vytáhli drápky ve třetím setu, trenér Václavík dal šanci Kruzhkovovi na univerzálu, který z velké výšky potrápil domácí obranu. Rozjetý Jihostroj už se ale nenechal zastavit. Na poslední blok naskočil za španělského nahrávače Polák a připsal si první letošní bod za Jihostroj.

Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:0 (14, 15, 17), čas: 65 minut, rozhodčí: Buchar, Kořenek bez diváků.

České Budějovice: de Amo, Michálek, Todua, Schouten, Zmrhal, Ondrovič – libero Kryštof (Polák). Trenér: René Dvořák.

Ostrava: Ihnát, Kotas, Jambor, Janků, Sedláček, Dvořák – libero Sobczak, Jelen (Kruzhkov, Duda, Vancl, Muroň). Trenér: Jan Václavík