První hodinu úvodního školního dne prožili  v Základní škole Oskara Nedbala v Č. Budějovicích také volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice.  Mezi studenty se cítili jako ryby ve vodě Jan Kuliha, Filip Habr, Michal Kriško a Tomáš Fila.
Nahrávač Filip Habr odpovídal na dotazy Deníku:

Vzpomenete si ještě na první školní den?
Abych se přiznal, tak na úplně ten první ne.  Chodil jsem do základní školy v Ústí nad Labem, na první třídu si ale vzpomínám.

Chodil jste hned v prvním roce do sportovní třídy?
To ne. Já chodil do hudební.

Do hudební? Takže hrajete na nějaký nástroj?
Zpíval jsem ve sboru, museli jsme hrát na flétnu, každý z nás chodil do nějakého hudebního kroužku. Já hrál devět let na piano.

Tato dovednost se v dospělosti docela může hodit, že?
Jsem rád, že jsem se něco naučil. Piano v Budějovicích nemám, už jsem delší čas nehrál, někdy bych se k tomu ale rád vrátil, protože je příjemné, když si můžete zahrát.

Co byste popřál dětem, které dnes jdou poprvé do školy? Už mají myslet na to, že se z nich třeba jednou stanou profesionální sportovci?
To vůbec ne. To jsem samozřejmě tehdy nevěděl ani já. Nikdo nemůže vědět, pokud začne se sportem už v nízkém věku, že u něj zůstane a dotáhne to třeba až do extraligy. Já to dlouho vůbec netušil, nakonec nejvyšší soutěž hraju.

Máte tedy po ruce radu, na co by se měli malí sportovci v prvních školních dnech soustředit?
Podstatné je, aby našli ke sportu lásku. To platí obecně. Je úplně jedno, jestli to bude volejbal, fotbal nebo jiný sport. O tom se rozhoduje až v pozdějším věku.

Jakým jste byl vy v základní škole studentem?
Problém jsem na základce žádný neměl.

Po základní škole jste pokračoval ve studiu?
Chodil jsem v Ústí na gymnázium, pak jsem vystudoval vysokou školu.

Jakou? jaký obor máte úspěšné za sebou?
Softwarové inženýrství v ekonomii.

Dnes jdou do školy prvňáčci, vzpomenete si na první učitelku?
To si vzpomínám, my ji pak měli dost dlouho, snad až do čtvrté třídy, než odešla na mateřskou.  Jinak si ale na moc věcí z první třídy nevzpomenu. Záleží na tom, aby děti měly sympatickou paní učitelku, aby je škola bavila.