Základní část zakončili volejbalisté českobudějovického Jihostroje vítězstvím. V Ústí nad Labem vyhráli 3:1 a do play off, které začne 30. března, vstoupí s parádní sérií dvanácti výher v řadě.

V neděli a včera dostal od trenéra Petr Broma tým volno, k tréninku se sejdou až dnes. „Týden potrénujeme, ve čtvrtek možná odehrajeme přípravné utkání s VKP Bratislava, abychom se udrželi v herním rytmu. Ale to je zatím tak padesát na padesát,“ informuje českobudějovický kouč.

Který ze soupeřů se probojuje do čtvrtfinále play off z předkola, je vítězům základní části jedno. Zatím to vypadá na Ústí nad Labem, které vyhrálo v Praze a doma má ve čtvrtek šanci sérii ukončit. „Vůbec nespekulujeme. Víme, že všechny zápasy budeme začínat vždy doma, když jsme první,“ říká Petr Brom. Jedním ze soupeřů vítězů základní části extraligy, Českého poháru i Superpoháru bude někdo ze čtveřice ČZU Praha, Ústí nad Labem, Havířov či Odolena Voda. „Je nám jedno, kdo na nás vyjde, porazit musíme každého, chceme–li vyhrát titul,“ zní jednohlasně z šatny.

Už před utkáním v Benátkách nad Jizerou, které před týdnem Jihostroj vyhrál, zařadil více do tréninku práci na fyzičce. Ta bude v play off, kde se hraje s větší frekvencí než základní část, důležitá.

„Už před tímto zápasem jsme měli náročný týden. Aniž bych na to kluky nějak připravoval, přitlačil jsem na pilu. Těch pár dní, kdy se budou hrát některé týmy předkolo, bude pro nás spíše regenerační. Více budeme odpočívat a soustředit se na play off,“ vysvětluje trenér Českých Budějovic. „Lehké tréninky to rozhodně nebudou, ale spíš půjde o ladění formy,“ dodává.

Předkolo play off (7.-10.):
22., 24., 26. března

Čtvrtfinále (na 3 vítězství):
30., 31. března, 3. a 4. a 7. dubna

Semifinále (na 4 vítězství):
11. 12. dubna., 15. 16. dubna, 18., 20. a 22. dubna

Finále (na 4 vítězství):
25., 26. dubna, 29., 30. dubna, 2., 4. a 6. května

O třetí místo (na 2 vítězství):
25., 27. a 30. dubna

*Začátky domácích utkání jsou v 18 hodin. Změna jen v případě přímých přenosů ČT.