Ve 28. kole volejbalové Uniqa extraligy prohrávali volejbalisté Českých Budějovic 1:2 na sety, přesto dokázali zápas otočit. Díky dvoubodovému vítězství 3:2 si tak udrželi náskok před druhým Zlínem.

První set českobudějovickému týmu nevyšel. Po šestihodinové cestě autobusem neuhráli svěřenci trenéra Petra Broma mnoho bodů, Ostrava byla jednoznačně lepší. Po druhé sedě už byl stav setů vyrovnaný, když vyrovnanou koncovku lépe zvládl Jihostroj. I ve třetím dějství se oba celky přetahovaly o vedení, v závěru měli mírně navrch domácí. A i když Budějovičtí ještě srovnali (19:21, 22:22, 23:23), vyhrát nedokázali.

Minimálně bod si pak zajistili vítězstvím ve čtvrté sadě, kterou vyhráli rozdílem šesti bodů. Ve stejném tempu pak pokračovali i v rozhodujícím tie breaku. „Byl to těžký zápas. Cesta do Ostravy byla náročná, trochu se na nás v prvním setu podepsala, pak jsme ale začali hrát naší hru. Druhý a třetí set byly vyrovnané, čtvrtý set jsme rozhodli už půlce. Tie break byl o štěstí, my jsme v něm hráli jsme dobře. Bojovalo se na obou stranách, vezeme krásné dva body z venku,“ sdělil po utkání spokojený nahrávač Budějovic Michal Sládeček.

Tvrdé podání, kterého se před utkáním Jihočeši obávali, ustáli. „Relativně dobře,“ podotýká dirigent hry. „Ne vždy bylo ideálně přihráno, někdy jsme museli útočit do připravené obrany, ale ustáli jsme to,“ dodává. Dva body do tabulky jsou pro lídra velice cenné. „Po dvou a čtvrt hodině hry jsou body zlaté. Nyní se musíme zregenerovat, trochu potrénovat a hurá v sobotu na Zlín,“ těší se.

Ostrava - Jihostroj ČB 2:3 (14, -23, 24, -19, -13)
Č. Budějovice:
Sládeček, Motys, Mach, Sukuba, Fila, Torcello, libero Juračka – Michálek.
Ostatní: Zlín – Kladno 3:1, Ústí – Brno 3:1, Benátky – Liberec 3:1.