Volejbalisté, kteří hrají nejvyšší soutěž mužů, vydali společné prohlášení.

To se týká současné válečné situace na Ukrajině. Jedním z jeho inciátorů byl i generální manažer českobudějovického Jihostroje Robert Mifka, který se jako první ostře na sociálních sítích ohradil proti záměru pořádat MS v létě na území Ruska. Společné prohlášení klubů UNIQA volejbalové extraligy mužů přináší toto znění: "Prohlašujeme, že vzhledem k současné válečné agresi Ruské federace na suverénním území Ukrajiny zásadně nesouhlasíme s pořádáním mistrovství světa ve volejbale mužů 2022 v Rusku. Vyzýváme představitele mezinárodní volejbalové federace FIVB k rozhodnutí nepořádat letošní mistrovství světa ve volejbale mužů na území Ruska."

Členové vedení českých klubů přidali i vysvětlení: "V našich volejbalových klubech učíme i vzájemnému respektu a principům fair play. Alibistickým zavíráním očí před současným barbarským chováním Ruské federace bychom tyto principy pošlapali."

V pondělí volejbalisté Jihostroje podpoří Ukrajinu a dva hráče, kteří nastupují v dresu Lvů Praha. Zápas Č. Budějovice - Praha začne v 17.00. Jihočeský klub připravuje i sbírku, která by měla vygenerovat pomoc válkou postižené Ukrajině.