Jihostroj v sobotu v 18.00 nastoupí v českobudějovické Sportovní hale proti Kladnu.

Trenér domácího týmu René Dvořák ví o soupeři hodně věcí. Asi všechny, které se vůbec daly z videozáznamů vydolovat.

S některými z nich se podělil také se čtenáři Deníku, ti patří mezi věrné fanoušky českobudějovického Jihostroje. A protože trenér úřadujících mistrů ctí sílu soupeře, nesdílí nekritické nadšení z tribun. Rozhodně nehodlá vůbec nic podcenit.

Pohled do tabulky by ale k lehkému podcenění sváděl, Kladno je až osmé. Jihostroj od něj dělí 12 bodů…

…to je pravda, ale Kladenští nakoupili Okosanoviče, druhým nahrávačem je Fortuník, na smeči a zároveň na postu univerzála může působit David Kuboš. Nebude to lehké utkání.

Kuboš je opravdu mezi trenéry vyhlášeným útočníkem, jeho levačka může být nebezpečná. Jmenoval jste několik hráčů, všichni budou pro obranu nepříjemní?

Kladno doplnilo kádr a má možnost střídání. V tom je aktuálně jeho síla. Zůstali tam starší hráči, kteří už v týmu působili. A také mají na nahrávce van Haarlema.

Dan van Haarlem je fanouškům dobře známý, považujete ho stále za jednoho z nejlepších nahrávačů české volejbalové extraligy?

Určitě je mezi těmi lepšími. Mužstvo Kladna s van Haarlemem opět posílilo. Myslím dokonce, že posílilo hodně. Je to parta zkušených pardálů, kteří prošli reprezentacemi svých zemí. Čeká nás zase velmi těžký soupeř, kterému se ale zatím zase tolik nedaří.

Kladno v uplynulých kolech prohrálo doma s Ostravou, ale třeba i v Brně. Proč?

Dávají tým dohromady. Vyměnilo se jim víc hráčů. V posledních zápasech už se zase zvedají, hrají velmi dobře, čeká nás opět jeden z těch velmi těžkých soupeřů.

Zastavme se ještě jednou u nizozemského nahrávače Dana van Haarlema. Měří 198 centimetrů, občas mívá potíže s pohybem po kurtu, proč je mezi volejbalovými trenéry tolik ceněný?

Má zcela jistě svoji kvalitu. Loni jsem sice v jeho výkonech zaznamenal v Karlových Varech určité výkyvy, ale pořád si myslím, že on je velmi dobrý nahrávač. Pokud mu přímo sedne zápas, tak je prostě vynikající.

Když jsme mluvili o postu nahrávače, stále vám schází Ondřej Piskáček?

Bohužel. K zápasu ještě připravený nebude. Ondra se stále léčí, cvičí, rehabilituje, dává dohromady pochroumané rameno.