V letošní sezoně už dvakrát navštívili základní školu a děti byly nadšené. Volejbalisté českobudějovického Jihostroje předváděli na obou akcích malým studentům jak se trénuje na vrcholové úrovni a rozdali nespočet autogramů.

Začátkem února ukázali své umění v rámci projektu České Budějovice – město sportu malým i dospělým zájemcům ve Sportovní hale v Českých Budějovicích, ve svém útočišti. V programu, kterého se zúčastní i hokejisté, fotbalisté a basketbalisté, a který je financován z fondů Evropské unie, figurují opět po měsíci.

Už toto pondělí od 8.30 je totiž na programu Sportovní volejbalový den. Mistrovský tým uspořádá například turnaj pro střední školy, ten začíná v 9 hodin. „Zatím máme přihlášeno osm týmů, kdo bude chtít, může se ještě přihlásit,“ vzkazuje masér Filip Hoch. Zájemci o volejbalový turnaj se mohou hlásit na adrese volejbalcb@nextra.cz.

Součástí volejbalového dne bude také soutěž v šipkách pod vedením profesionálů, ukázka cvičení s overbally, soutěže v hodu na rychlost pod vedením hlubockých baseballistů, přednáška o zdraví a další.

Zájemci budou moci rovněž nahlédnout do šatny volejbalistů Jihostroje. Trenér mistrů Petr Brom nastíní teoretickou část tréninků a zápasů. Ve stánku volejbalistů se představí i handicapovaní sportovci. „Reprezentantka Jana Fesslová přiveze ukázat olympijskou medaili,“ podotýká Hoch. „Ale také přivezou nějaké vozíčky navíc, bude se soutěžit v disciplínách na vozičkách, aby si to všichni mohli vyzkoušet,“ dodává masér.

Závěrem se volejbalisté utkají s s hokejisty, fotbalisty a basketbalisty ve stolním fotbalu a stolním tenisu, na programu je i exhibiční utkání ve florbalu mezi Jihostrojem a týmem Unihoc Kings České Budějovice. „A pak následuje autogramiáda a na závěr ukážeme, jak se ladí forma na play off při tréninku,“ informuje masér Jihostroje Filip Hoch.

Kompletní program volejbalového dne (pdf, 169kB)

České Budějovice, město sportu - kompletní program (pdf, 163kB)