Do prvního kola play off Kooperativa extraligy si přáli raději Příbram, se kterou letos uhráli dvě vítězství a jen jednou prohráli. Po nejhorším letošním výkonu v posledním domácím utkání v základní části.

Příbramští se ale rozhodli jinak. V posledním kole, které se hrálo o víkendu, podlehli doma v přímém souboji o páté místo Zlínu 1:3, čímž o konfrontaci se čtvrtými Českými Budějovicemi přišli. Teď je čeká Ostrava a Jihostroj Zlíňané. A ti si právem na úřadující mistry věří. Vyhráli dva ze tří vzájemných duelů, ten poslední vybojovali v tie breaku na konci února.

Původně měla série hraná na tři vítězná utkání (semifinále a finále se hraje na čtyři) začínat už v pátek prvním utkáním a pokračovat v sobotu. Jenže kvůli televizním přenosům se bude začínat netradičně v neděli. „Je to proto, abychom umožnili České televizi vysílat naše pondělní utkání,“ vysvětluje manažer nejlepšího českého klubu Zdeněk Scheichl. Obě utkání odstartují v 18 hodin.

Vedení Jihostroje se rozhodlo vylepšit hráčům domácí prostředí moderním hracím povrchem taraflex. Ten zakoupil jihočeský klub pro zápasy Ligy mistrů, využil jej ale v play off domácí soutěže už v předchozích letech. „Hraje se na něm lépe, ale výhoda to pro nás nebude,“ říkají hráči.

TERMÍNY:

Č. Budějovice – Zlín: 14. a 15. března (18 hod.), Zlín – Č. Budějovice: 18. a 19. března (17 hod.), příp. 5. zápas – Č. Budějovice – Zlín: 23. března (18 hod.)

Ostatní dvojice: Liberec – Havířov, Kladno – Benátky, Ostrava – Příbram. O udržení: Ústí nad Labem, Brno, ČZU Praha.