Netradiční zakončení mělo letošní volejbalové Loučení s létem. O vítězích tradičního turnaje na konci léta totiž rozhodla hra „Kámen, nůžky, papír" mezi čtyřmi nejlepšími týmy, které se dostaly do semifinále.
To už se však neodehrálo. „Drobně poprchávalo celé odpoledne, ale kolem sedmnácté hodiny přišel tak prudký liják, že se vůbec nedalo hrát. K tomu se přidala tma a turnaj jsme museli předčasně ukončit," vysvětluje pořadatel turnaje Jiří Zita.
Ve hře Kámen, nůžky papír se pak usmálo štěstí na muže Hodějovic a ženy Madety, kteří tak turnaj vyhráli. Volejbalisté a volejbalistky se přišli na Meteor rozloučit s létem, to ale nemělo pochopení a vyhnalo je z kurtu. „Opravdu to nešlo, večer jsme ještě probírali zážitky u piva a když jsme se kolem půlnoci rozcházeli, na kurtech byly stále velké louže," říká pořadatel.
O turnaj byl přitom velký zájem. Do Rožnova se sjelo deset mužských týmů a šest ženských a Jiří Zita nalajnoval pět kurtů. Letošní Loučení s létem mělo dokonce punc mezinárodního turnaje. Na Meteor přijely Rakušanky, které do jihočeské metropole přivezl jejich trenér Jiří Šiller, bývalý výborný nahrávač extraligových Českých Budějovic.
„Až na ten závěr to byla vydařená akce," myslí si Zita. Na turnaji se také otrkávali noví adepti na rozhodčí, kterým cenné zkušenosti předával zkušený rozhodčí Václav Aubrecht. Od nové sezony by začínající arbitři měli začít pískat okresní soutěže.
Nižší volejbalové soutěže na jihu Čech začaly minulý týden.