VK Jihostroj České Budějovice v ní nebude chybět.

Nový ročník nejprestižnější klubové soutěže byl rozlosován koncem června ve Vídni. Jihostroj byl zařazen do skupiny C.

Ve čtyřčlenné skupině se hráči i fanoušci mohou těšit na zajímavé soupeře. Českobudějovičtí změří síly s týmy Budvanska Rivijera Budva (Černá Hora), Paris Volley (Francie) a Asseco Resovia Rzeszów (Polsko).
Černohorskou Budvu zná Jihostroj už z loňské sezony. „Na sety jsme s ní dokázali mít pozitivní bilanci," připomíná blokař Radek Mach výhru svého týmu 3:0 v domácím prostředí a prohru 3:2 na venkovním hřišti.
Nesmírně zajímavým soupeřem bude celek Paříže, který Ligu mistrů v minulosti dokonce dokázal vyhrát. „Je to tým s bohatou historií. Kádr pro novou sezonu jistě ještě posílí," mapuje soupeře kouč Svoboda.

Lze konstatovat, že na favorita skupiny C bude jednoznačně pasován Rzeszów. To platí i pro lodivoda Jihostroje. „Mají ve svém středu spoustu skvělých hráčů," říká na adresu polského gigantu Jan Svoboda.
V silné konkurenci však Jihostroj nebude chtít být jen do počtu. Jihočeši chtějí předvádět atraktivní volejbal, potěšit své fanoušky, ale dosáhnout i dobrých výsledků. „Naším cílem je umístění na minimálně třetím místě po základní skupině, čímž bychom si zajistili postup do Poháru CEV," uvádí Stanislav Pochop, manažer klubu.
Fanoušci by si však jistě přáli vidět svůj tým na prvních dvou postupových místech znamenajících postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. „Máme šanci se o postupové místo poprat," burcuje Radek Mach.

Jihosroj má s prestižní Ligou mistrů bohaté zkušenosti. Pikantní zápasy v báječné atmosféře však budou novinkou pro Jana Kulihu, který na jih Čech zamířil z Brna. „Je to pro mě obrovská výzva. Na zápasy se moc těším. Budou pro mě další zkušeností ve volejbalové kariéře," říká novic v českobudějovickém dresu.
Cestu Evropou zahájí Jihostroj v černohorské Budvě. „Přiznám se, že raději bych začínal spíše v Rzeszówě nebo Paříži. Ale los je daný," sděluje kouč Svoboda.

Na premiéru v nejlepší klubové soutěži nad vysokou sítí si však jeho svěřenci a hráči musí počkat do druhé poloviny měsíce října.

Vedení Jihostroje však rozhodně nezahálí. Zástupci klubu už nyní pracují na tom, aby tradiční zážitek z Ligy mistrů obohatili další pikantností navíc.

Českobudějovičtí k tomu hodlají využít zápasu s Paříží. Duel ve francouzské metropoli se k tomu přímo nabízí. „Pracujeme na tom, abychom mohli nabídnout našim sponzorům a fanouškům příznivé podmínky, jak se na volejbal do Paříže dostat. Pokud se to podaří, tak bychom takový zájezd ještě velice rádi obohatili o kulturně-společenský program. Mohl by to být pro všechny hezký zážitek," plánuje Libor Matoušek, pracovník marketingu Jihostoroje.

Tento víkend Jihostroj čeká tradiční antukový turnaj Chlumecké léto za účasti většiny extraligových týmů. Odehraje na něm pět zápasů.

Rozpis Jihostroje v Lize mistrů

Hracími dny volejbalové Ligy mistrů jsou středy.

„Kompletní program však ještě není stanoven. Je dovoleno, že domácí klub si může termín utkání upravit plus minus jeden den právě okolo středy," přibližuje Stanislav Pochop, manažer VK Jihostroj České Budějovice.
Domácí zápasy Jihostroje v Lize mistrů jsou již však stanovené na pevné termíny. Jen venkovní duely jsou zatím orientační.

Do Ligy mistrů Jihočeši vstoupí na palubovce týmu Budvy, vlastním příznivcům se poprvé představí v utkání s Paříží.

23. 10. 2013 (předběžný termín)
B. Rivijera Budva – Jihostroj ČB

29. 10. 2013, 20:00 hod.
Jihostroj ČB – Paris Volley

6. 11. 2013 (předběžný termín)
Rzeszów – Jihostroj ČB

4. 12. 2013, 20:00 hod.
Jihostroj ČB – Rzeszów

11. 12. 2013 (předběžný termín)
Paris Volley – Jihostroj ČB

18. 12. 2013, 18:00 hod.
Jihostroj ČB – B. Rivijera Budva

Autor: Radek Papáček