Volejbalový Jihostroj válčil v příbramském pekle

Příbram /FOTOGALERIE/ - Třetí duel se hrál podle příbramských not

15.4.2011

Michal Sládeček odehrál i se zlomeným malíčkem první dvě utkání semifinále volejbalové extraligy mužů mezi VK Jihostroj České Budějovice a VO Kocouři Vavex Příbram ve Sportovní hale v Českých Budějovicích.Foto: Deník/Václav Pancer

V extralize volejbalistů prohrál Jihostroj Č. Budějovice ve třetím semifinále v Příbrami ve třech setech. O výsledku rozhodly tři vyrovnané koncovky. Další zápas se hraje v sobotu v Příbrami, v pondělí se série vrátí do českobudějovické Sportvní haly (18).

Úvodní set začali lépe domácí, vytvořili si pětibodový náskok, který ale Jihočeši dokázali zlikvidovat. Hosté povzbuzovaní skvělými fanoušky téměř vyrovnali, chytili v poli balon za stavu 24:23, ale Příbram první setbol uhrála – 25:23.
Ve druhém setu provedl trenér Brom zásadní změnu. Motyse na univerzálu nahradil Torcello.A vedl si výborně. Blokaře Smrčku vystřídal Sukuba. Až za stavu 18:18 domácí utekli o tři body. Sládeček dvěma esy srovnal – 22:22..Další dvě netakticky zkažená podání (Sládeček, Fila) byla prakticky darem pro Vavex – 25:23.
Třetí set měl podobný scénář. Filu za stavu 9:6 vystřídal Čajan. Ani to ale rozjetý Vavex nezastavilo. Jihostroj pod tlakem chyboval (25:22), prohrál ve třech setech, dnes je na programu v Příbrami odveta. Jisté je, že se bude hrát také v pondělí od 18.00 v Č. Budějovicích.
HLASY PO DUELU
Petr Brom (trenér Jihostroje ČB): „V koncovkách jsme udělali chyby. To rozhodlo. Měli jsme ve vyrovnaných setech šanci na úspěch, ale chyby rozhodly.“
Vojtěch Zach (smečař Příbrami): „Budějovice byly slabší na servisu, než bývají ve své hale. My byli lepší v útoku i v obraně. Pomohli nám hodně divácí, i když ti z Budějovic byli také hodně slyšet.“
Vavex Příbram – Jihostroj ČB 3:0 (23, 23, 22), čas 98 minut, diváků 1000 (vyprodáno).
Rozhodčí Činátl, Rychlík. Sestavy: Jihostroj: Sládeček, Motys, Smrčka, Mach, Fila, Michálek – libero Juračka střídali (Dvořák, Sukuba, Torcello, Sukuba, Čajan). Trenér Petr Brom.
Příbram: Pekárek, Kriško, Zach, Křesťan, Čížek, Havrlík - libero Bence (Kott, Rosenbaum). Trenér Svoboda.
Stav série 1:2.

Autor: Kamil Jáša