Moderní gymnastky se už 29. července sešly po čtyřtýdenní pauze ve Sportovní hale Stromovka. "Zahájily jsme přípravu na novou sezonu." První týden byl zaměřen zejména na kondici, posilování, protahování a techniku prvků obtížnosti. Další týden se dívky tradičně přesunuly do Netolic na letní soustředění, které již bylo zaměřeno na komplexní přípravu. "Včetně nácviku a tvorby nových sestav a společných skladeb." Seniorky a juniorky navíc už intenzivně začaly pod vedením trenérky Zuzany Kámenové trénovat sestavy pro blížící se MČR juniorek a seniorek. "To je pro nás nejbližší vrchol sezony, který proběhne poslední zářijový víkend v Brně." Gymnastky čekají ještě oblastní přebory a na základě jejich absolvování se kvalifikují na MČR. "Jedná se o juniorky Karolinu Majerovou a Adélu Podlahovou a seniorky Terezu Jeřábkovou , Denisou Hadačovou a Natálii Kučerovou." V přípravě je i členka TJ Slavoj Plzeň Lucie Bretšnajdrová , která je současně členkou českobudějovického Sportovního střediska při SKMG Máj ČB.

Denisa Hadačová, nejúspěšnější jihočeská seniorka z MČR 2018 a studentka 3. ročníku se sportovním zaměřením Gymnázia Česká v Č. Budějovicích, v rámci přípravy odlětěla na desetidenní tréninkový kemp do špičkového ázerbajdžánského gymnastického olympijského centra v Baku.

Příprava naplno probíhá i ve třech mladších věkových kategoriích nadějí především pro soutěže společných skladeb. V přípravě Sportovního střediska pod vedením trenérky Lady Csóka Kročákové jsou spolu s domácími gymnastkami i zařazené mimobudějovické gymnastky Valentýna Petříková (TJ Sokol Bernartice ) a Světlana Moravcová (TJ Slavoj Plzeň), které budou na podzim hostovat v SKMG Máj v soutěžích společných skladeb nadějí starších a nadějí mladších.

V pondělí se do přípravy na svém soustředění ve Sportovní hale zapojil i tým gymnastek estetické skupinové gymnastiky pod vedením trenérky Martiny Nezbedové .

Dvoufázovou přípravu všech gymnastek zajišťují i další trenérky Magdaléna Šmejkalová, Nikol Coufalová a Kateřina Špindlerová. Baletní průpravu plně vede Marina Zacharčenková.