Arny tak plaval pro Arnyho. „My jsme se o této akci doslechli, Arnošta obdivujeme, proto jsme přijeli,“ vysvětlovali kamarádi, bývalí plavci, kteří neváhali a přijeli do Č. Budějovic z jihomoravské metropole.

„Že je to z Brna dálka? Nevadí, vyjeli jsme o den dřív.“

Arnošt Petráček na nedávném mistrovství světa, které se po odebrání pořadatelství Malajsii z důvodu odepření účasti izraelským plavcům přesunulo do Anglie, vybojoval skvělý úspěch.

A také jedno místo pro ČR na OH v Tokiu.

Finanční prostředky vybrané v českobudějovickém bazénu by měly Petráčkovu cestu k japonským břehům usnadnit. Alespoň trochu.

Petráček v rozhovoru pro Deník svůj pohled na MS 2019 shrnul: „Jsem nakonec za Londýn šťastný.“

Přivezl vlastně dva úspěchy z jednoho závodu.

Na trati 50 metrů znak vybojoval stříbro. A zároveň zajistil pro ČR místo na paralympijských hrách v Tokiu. Ne konkrétně pro svoji osobu, ale pro svaz. „Ten teprve rozhodne, koho na paralympiádu pošle,“ vysvětloval úspěšný jihočeský sportovec.

Petráček zajistil jednu „letenku“ pro stát. „A paralympijský výbor bude mít poslední slovo, kdo bude reprezentovat,“ uvedl Petráček.

Jihočech je vysoko nasazený ve světových tabulkách, je těžké si představit, že by byl vyslán do Tokia někdo jiný.

V Londýně zúročil náročnou přípravu. „Stříbro vidím jako obrovský úspěch.“

V jeho disciplíně ohromně narostla konkurence.

„Je nový systém klasifikací, přibyli plavci z kategorie S5.“

Ohromný kus práce udělali s trenérem Janem Nevrklou, který byl také přímým účastníkem českobudějovické akce Plaveme pro Arnyho. „Jsem připraven plavat,“ usmíval se na břehu zkušený trenér. „Právě hledám tým do štafety,“ dodal. Pro sportovce, kteří se rozhodli plavat Arnyho, byla nachystána padesátimetrová trať.

Symbolicky právě na ní je Jihočech nejlepší na světě.

Arnošt Petráček prostřednictvím Deníku po návratu z mistrovství světa v Londýně vzkázal: „Kluby Para plavání Praha a Kontakt bB mi neskutečně pomohly. Tréninky trvaly dva měsíce, tři týdny jsme plavali ve Strakonicích, dva týdny ve Znojmě. Celý reprezentační tým mě podporoval, díky patří sparingpartnerovi Vítu Šaškovi, také jeho zásluhou mám stříbro.“