Hosté přijeli k prvnímu extraligovému utkání na jihu Čech oslabeni o blokaře Sobotku a libera Václavíka, přesto začali zápas lépe než domácí, kteří nastoupili v plné síle. Od začátku vedli jedno až dvoubodovým rozdílem, Jihostroj dotahoval (5:3, 14:13). Když ale v dobře rozjeté koncovce (18:21) hosté přišli o blokaře Kubalu (rameno), domácí toho využili a dokázali nepříznivé skóre otočit (21:21, 23:22, 24:23). Setbol využil univerzál Motys.

Od začátku druhého setu režírovali hru Budějovičtí, když mnohem lépe útočili , lepší byli i na podání – především Motys a Sládeček (7:2, 15:10, 19:13).V koncovce Ostrava srovnala krok, když Jihostroj nedokázal ubránit její útoky a chyboval na příjmu, ale perfektní a stoprocentně účinná souhra nahrávače Michala Sládečka se středovými hráči dovedla tým trenéra Petra Broma vítězství (22:18, 23:22).

Vyrovnaně začalo dějství třetí. I když se Jihostroj po pár výměnách dostal do dvoubodového vedení, rychle o něj přišel a do poloviny setu už se mu nedařilo odskočit (7:5, 9:9). Důvěru nahrávače Sládečka dostával čím dál častěji smečař Michálek (nahradil Čajana v koncovce prvního setu) a jeho smeče znamenaly navýšení skóre (18:12). Hosté působili v závěru beznadějně, když jejich útoky končily v zámezí nebo na blocích Budějovic.

Jihostroj Č. Budějovice – DHL Ostrava 3:0 (23, 23, 14)

Rozhodčí: Hudík, Dmejchal – Janoušek, Nahodil, čas: 74 minut, diváci: 950.

Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Smrčka, Mach, Torcello, Čajan, libero Juračka – Michálek, Fila. Trenér Petr Brom.
Ostrava: Haník, Michalovič, Kubala, Mikula, Kozák, Správka, libero Rodek – Mauler, Chochlík, Záhorský. Trenér Zdeněk Šmejkal.

Hlasy trenérů

Zdeněk Šmejkal (Ostrava): „Špatně se hodnotí, když se nám v prvním setu zraní jediný blokař, kterého máme. První dva sety jsme hráli, řekl bych nad možnosti torza družstva. V Budějovicích s neúplným týmem se hrát nedá, jinak myslím, že bychom tu nějaký bod urvali. Byli jsme nastartovaní, bohužel.“
Petr Brom (ČB): „Chtěli jsme se soustředit jen na přihrávku, věděli jsme, že budou riskovat. Dva sety se hrály ve vyrovnaných koncovkách. Měli jsme v nich navrch, třetí set už Ostravě výkonnost upadla, my jsme dohráli zápas v pohodě.“