Ale i další etapy byly velmi povedené. "Letos trochu zapršelo," konstatoval Jan Hájek, který byl velmi spokojený s účastí i s projevem závodníků během etap.

"Bohužel přímo na startu v Kaplici se na divácké účasti podepsal chlad a déšť," vrátil se ředitel závodu ke čtvrteční časovce jednotlivců.

Ve startovních a v cílových městech a obcích byl připravený bohatý program, navíc v Třeboni navštívili start druhé etapy lázeňští hosté. "Třeboň? Tam je vždy skvělá atmosféra," potvrdil Jan Hájek.

Velmi často se na stupních vítězů a také v důležitých trikotech objevovali zahraniční závodníci. Mezi nimi třeba Petr Kelemen, který v závodě Okolo jižních Čech reprezentoval tým Tudor pro Cycling.

V průběhu etap byl také hodně vidět Vincenzo Albanese z klubu Eolo Kometa.

close Okolo jižních Čech 2022 info Zdroj: Deník/ Kamil Jáša zoom_in Okolo jižních Čech 2022 Českou cyklistiku reprezentovaly tři profesionální týmy, na startu závodu byli Estonci, Kazaši, Norové, Dánové, Slováci, Nizozemci, Belgičané… Velmi aktivní byli závodníci stáje Rastaurant Suri Carl Ras, ve žlutém dresu prožil etapy Rasmus Wallin.

Na koho se zaměřili fanoušci? Třeba na Jihočechy Adama a Jakuba Ťoupalíkovy z klubu Elkov Kasper. A pozornost byla zaměřená také na dva závodníky z Astany. Synové velké cyklistické hvězdy pokračují ve šlépějích svého otce. Tady jsou jejich jména: Alexander a Nicolas Vinokurovi.

"Se sportovní účastí jsem opravdu moc spokojený," prohlížel si ředitel závodu okolo jižních Čech Jan Hájek startovní i výsledkovou listinu. Zajímavá je také zpětná vazba, která dorazila od manažerů profesionálních týmů k ředitelovým uším: "Zajímavé jsou informace, které nám říkají ti, kteří jsou tady poprvé. Úžasná krajina, třeba Česká Kanada je okouzlila, hned po závodě se vyptávají na penziony v této oblasti a budou se sem vracet."

Bude za rok nachystaný i desátý ročník? "Teď to ještě nevím," odpověděl s úsměvem na tváři ředitel všech předchozích devíti ročníků atraktivního cyklistického etapového závodu Jan Hájek.