Na turnaji jste odpálil dva homeruny. Proti Španělsku se po vaší úspěšné akci čeští hráči dostali do vedení 2:1. Na konci utkání za stavu 3:1 přiletěl míč do vaší rukavice na první metě, bez problémů jste zahrál třetí aut.. Byl celý turnaj pro vás zážitek?
Nezapomenutelný zážitek. Podařilo se nám to, co nikomu předtím. Po prohře se Španělskem 7:21 by málokdo očekával, že by jsme je ve finále mohli porazit. My jsme ale věřili, stáli jsme jeden při druhém. Pokaždé, co jsem se vracel ze hřiště na střídačku, tak jsem od kluků cítil tak pozitivní energii a víru jako snad nikdy. V poslední směně jsem byl trošku nervózní, přece jen Španělé měli obsazenou první a druhou metu se dvěma auty, a kdyby se jim podařil odpálit homerun byl by konec. Potom Španěl odpálil míč po zemi na mě a v tu chvíli jsem věděl, že vítězství je naše.

Je to největší vítězství ve vaší sportovní kariéře?
Mám už cenný skalp, když se nám podařilo porazit Mexiko, Austrálii nebo ve finále v Praze Němce, ale tohle se řadí na první místo mé dosavadní kariéry. Obzvlášť, když se mi podařilo v tomhle zápase odpálit dvoubodový homerun, po kterém jsme se ujali vedení které už jsme udrželi dokonce.

Je tento úspěch neočekávaný? Kde až se může česká reprezentace zastavit?
Cesty jsou nevyzpytatelné. Před turnajem nám nikdo moc naděje nedával, jelikož jsme hodně omladili tým, ale pokud budeme hrát stejně, jako jsme hráli finále, můžeme ještě dosáhnout velkých věcí.

Teď poletíte do Austrálie?
Ano, v půlce října odlétám do australského Adelaide, kde se připojím k týmu Sturt, kterým jsem byl na nadcházející sezonu osloven. Bude to pro mě nová zkušenost, protože jsem vždycky hrál od dubna do září a v zimě jsem měl jen zimní přípravu v posilovně a v hale. V Austrálii sezona začíná koncem října a trvá do začátku dubna, takže se dá říct že letošní rok budu hrát komplet celý a sám jsem zvědavý jak na to moje tělo bude reagovat.

Využijete zkušenosti z Austrálie doma v extralize v dresu Sokola Hluboká?
Určitě. Dostanu se zase trošku do jiného prostředí, uvidím, jakým stylem se hraje a trénuje u protinožců a budu moct pak klukům předávat nové zkušenosti a poznatky. Nicméně i to, že budu hrát celý rok, bude pro tým dobré, protože se na další sezonu v Česku vrátím už rozehraný.