V sobotu přesně v poledne odstartoval závod Českého poháru Xterra Tour 2008 v Děčíně. „Hodinu před startem se Děčínem prohnala bouřka, bylo jasné, že závod nebude žádná legrace, ale tvrdý boj,“ popisuje chvíle před startem Petra Krejčová z B&H Triatlon Č.Budějovice. Tento tým reprezentovali ještě Lukáš Nový a Karel Krejčí, na startu byl také Hampejs z E.ON Triathlon teamu.

„Všem se závod líbil,“ doplnila Krejčová, která zopakovala i názory Lukáše Nového: „Líbilo se mu kolo, protože bylo dost těžké.“ Krejčí v cíli zhluboka oddechoval, potíže měl hned v plavecké části náročného závodu. „Špatně jsem zaplaval, na kole jsem něco stáhl.“ Petra Krejčová v cíli zářila spokojeností.

„Závod se mi moc líbil, plavání bylo docela krátké a dlouhý přeběh, ale v Labi byl docela velký proud, takže to bylo celkově dost náročné. Cyklistická trať byla hezká a těžká se spoustou technických pasáží. Na trati bylo hodně bahna a mokré kameny, kořeny mi daly pořádně zabrat.“ Krejčová si vybrala i porci smůly, na čtrnáctém kilometru píchla přední kolo.

Bojovnice

Přesto závod moc chtěla dokončit. „Snažila jsem se doběhnout dobře do cíle, a moc nezabloudit, trať byla orientačně nepříjemná, pro vyčerpaného závodníka na ní bylo hodně málo šipek a značení.“

Krejčová nakonec skončila na skvělém druhé místě, vítězství si odvezla Ivana Loubková (Cvikov). „Věděla jsem, že Ivču neseběhnu, ale holky za mnou jsem neviděla, takže celkově hezký závod,“ dodala spokojená Krejčová v cíli.

Výsledky – muži: 1. Kubíček (Red Bull/Specialized) 1:25:45.3, 2. Matera (Lipník) 1:27:38.5, 3. Dědek (Brodek u Př.) 1:30:52.6, … 7. Hampejs (E.ON Triathlon Team) 1:32:58.0, 12. Nový (B&H Triatlon ČB) 1:35:31.4,…14. Krejčí (B&H Triatlon ČB) 1:36:33.8.

Ženy: 1. I. Loubková (Cvikov) 1:41:52.1, 2. Krejčová (B&H Triatlon ČB) 1:48:27.4 6:35.3, 3. K. Loubková (Cvikov) 1:49:34.3.