A nevedli si tam špatně, právě naopak – Sportovní klub policie Č. Budějovice jel domů s celkovým prvenstvím ze soutěže klubů!

„Do Untermeitingenu přitom dorazila více než stovka borců z Rakouska, Německa a Česka, takže konkurence byla velice silná," uvedl ve svém mailu pro Deník jižní Čechy předseda oddílu Sebeobrana allkampf jitsu SKP Č. Budějovice Martin Hermann a upřesnil, že vedle reprezentantů vítězného SKP ČB se v Bavorsku z Česka představili i závodníci z Plzně, Mostu a z jihu Čech pak z Milevska a Písku.

„Soutěž v bojovém umění allkampf jitsu je složena ze tří disciplin – kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplinách sčítají a konečný součet určí pořadí jednotlivců," vysvětlil šéf budějovického klubu a poté jednotlivé disciplíny přiblížil i nezasvěceným čtenářům: „Při kata jsou předváděny sestavy, znázorňující boj proti imaginárnímu útočníku a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V randori obránce provádí pět sebeobranných technik, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a v ní se hodnotí jak rychlost reakce obránce, tak provedení sebeobranných technik. Tameshi wari, které patří k tradičním prvků allkampf jitsu, je pro diváky nejatraktivnější. Vidí tu přerážení dřevěných desek, u dětí a juniorů plastových, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností," líčil Hermann a dodal, že děti mají barvu žlutou a sílu 1,5 cm dřeva, junioři zelenou a 2 cm, dospělí mají dřevěné desky 30×30 cm a tloušťku 2,5 cm pro ženy a 3 cm pro muže. „Hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky," uvedl Hermann, jenž byl v Bavorsku i jako trenér.

Vrcholem je soutěž tříčlenných týmů. „Mají synchronizované kata a synchronizovaně přeráží desky tameshi wari. V této náročné disciplině se hodnotí zejména reálnost a logická návaznost jednotlivých sebeobranných technik a samozřejmě souhra všech členů týmu," přidal další vysvětlení trenér allkampf jitsu SKP ČB.

Dle něj byli soutěžící v Bavorsku rozděleni jednak podle věkových skupin (žáci, junioři a dospělí), jednak dle stupně technické vyspělosti v jednotlivých bojových uměních. „Na rozdíl od domácích cvičišť, kde se začíná od nejmladších závodníků s nejnžšími technickými stupni, v Německu startuje závod od nejvyššího technického stupně Dan," upozornil šéf SKP ČB, jehož svěřencům se hned od začátku dařilo. Mezi muži A/S vyhrál právě Martin Hermann (vedle role předsedy oddílu a trenéra v Bavorsku také sám závodil).

Z mužů A byl v kata třetí Jaroslav Horský, v mužích B triumfoval Pavel Winkler. V juniorské kategorii JW1 byla Barbora Neubauerová druhá a též druhý byl v juniorech JM 2 Libor Kuchař. V kategorii K2A mladší žákyně od 5. kyu zvítězila Andrea Krebsová.

„V kategorii K2B mladších žáků do 7. kyu nastala na vedoucí pozici patová situace, když Miroslav a Tomáš Pudivítrovi měli úplnou shodu bodů. Z bratrského rozstřelu vyšel jako vítěz Miroslav a Tomáš získal 2. místo," sdělil Martin Hermann a ocenil, že v silně obsazené kategorii K3A starších žáků do 7. kyu zvítězila Michaela Kuchařová. Potěšila i 3. příčka Kristiána Jarolíma v K3A st. žáci kata od 6. kyu. Soutěž týmů po skvěle zacvičené kata a synchronizovanému přerážení vyhrál tým SKP (René Friedrich, Pavel Winkler, Jaroslav Horský).

A to nejlepší nakonec: „Celkově jsme vyhráli soutěž klubů," vyzdvihl Hermann absolutní primát (1. SKP ČB 117 bodů, 2. Kampfsportschule Kinzel 101, 3. SV Untermeitingen 82 bodů.). „Našemu klubu se podařilo v zahraničí mezi kluby allkampf jitsu obhájit prvenství už potřetí," hrdě uzavřel Martin Hermann