Po Žižkovu (52:83) doma nestačili na silný Brandýs nad Labem (67:75). Z porážek si naštěstí nedělají velkou hlavu. „Škoda, že nemám tu moc spojit první poločas ze soboty a druhý z neděle, to bych byl na tým pyšný,“ pronesl kouč BSK ČB Marek Kos.

Domácím chyběl nemocný Lukáš Adamec. Po Davidu Kudějovi ze Žižkova druhý nejlepší střelec soutěže, jenž průměrně dává dvacet bodů za zápas, bral antibiotika. „Až na dvě nevydařené čtvrtiny bylo vidět, že se tým s jeho absencí smířil, a snažil se hrát více kolektivně,“ všiml si českobudějovický trenér.

Pod koši posledního Sokolova Adamec v prosinci dokázal nasázet pětatřicet bodů! Od té doby Českobudějovičtí mladíci čekají na výhru.
Výsledky ale nejsou pro družstvo prvořadé. „Naši hráči jsou v průměru o dva roky mladší,“ vysvětluje Marek Kos. Pro příští sezonu plánuje přihlásit družstvo do oblastního přeboru mužů a v budoucnu s ním vybojovat postup do druhé ligy.

Proti Žižkovu Českobudějovičtí věřili, že mohou uspět. Tři čtvrtiny potvrzovali, že je v jejich silách držet se soupeřem krok. V té čtvrté ale zcela vypadli z role. „Nedovedu si vysvětlit, co se stalo, zničehonic jsme začali dělat dětské chyby a družstvo se po několika laciných koších sesypalo,“ popisuje Kos kolaps svého celku. Úsek mezi druhou a šestou minutou domácí prohráli 0:15, celou desetiminutovku pak 9:30! „To rozhodlo celé utkání,“ podotýká kouč.

Proti Brandýsu si dvacítka BSK ČB vybrala slabé chvíle ve druhé čtvrtině (8:29). „Soupeř se do nás zakousl a nenechal nás sedm minut hrát,“ přiznává domácí trenér. „Jinak jsme hráli opravdu pěkný basket, za který jsme se nemuseli stydět,“ pochválil Marek Kos mladé svěřence za to, že se nenechali nepříznivým stavem otrávit. Nerezignovali. „V poslední čtvrtině jsme stáhli náskok Brandýsa na osm bodů, chyběla nám koncovka,“ popisuje lodivod.
Českobudějovičtí připravují svůj tým na vstup do dospělého basketbalu, porážky od starších soupeřů v lize U20 přijímají s nadhledem. „My trenéři jim neustále zdůrazňujeme, ať na výsledky nehledí. Jde nám o to, abychom v zápasech viděli, na co máme. V tomto duchu zněly také hlavní pokyny hráčům o poločase utkání s Brandýsem.“

Mladí muži BSK ČB se znovu představí pod koši ZŠ Kubatova 3. února, kdy hostí Benešov.