Volejbalisty Jihostroje čekají dva veledůležité zápasy. Dnes ve Finsku od 18.30, v neděli od 18.00 doma.
Z předkola Ligy mistrů se Jihočeši pokusí postoupit do základní skupiny.
Soupeřem týmu trenéra René Dvořáka bude Ford Store Levoranta Sastamala. V kádru předního finského celku jsou Australan Guymer, Američan Carmody, Švéd Sundberg, Rakušan Ringseis a spousta dalších reprezentantů Finska. Lodivod Jihostroje odpovídal na dotazy Deníku:

Jaká je nejsilnější stránka vašeho protivníka?

Organizace hry. Finové mají velmi dobrého nahrávače, který výborně organizuje útok. Další volejbalisté jsou velmi zkušení, mají obrovskou kvalitu na příjmu podání a v obraně.

Cesta k úspěchu povede pouze po stoprocentním výkonu?

Samozřejmě. Jiná cesta k postupu nevede. Musíme zariskovat servis, abychom dostali finské mužstvo do nepohody na příjmu. Tím bychom jim znemožnili využívat rychlou hru.

To je základní recept? Risk na všech frontách?

Hlavně musíme také bezchybně útočit. Je třeba si precizně připravit soupeře pro obranu.

První zápas hrajete ve Finsku. Je to výhoda? S mírnou nadsázkou se dá tvrdit, že rozhodující bude až druhý zápas, a je tedy podle postupové matematiky celkem jedno, jak první dopadne…
…pokud první zápas skončí 0:3 nebo 1:3, tak je to jedno. Pokud to ale dopadne 2:3, tak získáme bod a doma by nám pak stačila výhra 3:0 nebo 3:1.

No právě. Stejně musíte doma vyhrát, chcete-li postoupit…

…není ale úplně jedno, jak první zápas dopadne. Je ale pravda, že stejně si to ve druhém zápase musíme sami uhrát. Případně až ve Zlatém setu.

Diváci jsou z vašich výkonů zatím naprosto nadšení, neprohráli jste ani jeden set! Očekáváte v neděli (začíná se v 18.00) plný dům?

Musím říci, že nás družstva, se kterými jsme hráli extraligu, moc neprověřila. Bohužel. Potřeboval jsem odehrát vyrovnanější zápasy. Doufám, že s narůstající výkonností soupeře, a samozřejmě s důležitostí zápasu, přijde ještě víc diváků. Snad podáme proti Finům ještě lepší výkon, než jsme podávali dosud.

Lepší?

Chtěl bych, abychom byli ještě bojovnější.

Předkolo:
1. zápas: 8. 11. 2017
Začátek: 18.30
Vexve Areena Sastamala
Rozhodčí: 1. Alexander Pavlov (Rusko), 2. Marcin Herbik (Polsko).
2. zápas: 12. 11. 2017
Začátek: 18.00
Sportovní hala Č.Budějovice
Rozhodčí: Wojciech Maroszek (Polsko), 2. Saadettin Deneri (Turecko).