14. března začne play off extraligy volejbalistů. Odstartuje opravdu ve velkém stylu. V předchozích letech to často bývala formalita. Ano, hráči a trenéři diplomaticky odpovídali a vyprávěli: "Nikoho nemůžeme podcenit, každý tým má svoji sílu." Jenže realita byla úplně jiná. České Budějovice v boji o postup do semifinále soupeře jasně válcovaly. První kola play off prostě nemívala valný náboj…

Letos je to jinak. Jihostroj po ztrátách především v halách soupeřů až na poslední chvíli proklouzl do první čtyřky. Naštěstí. Alespoň může začít čtvrtfinále doma. Už v něm změří síly s mimořádně těžkým soupeřem.

"Karlovarsko vyhrálo extraligu dvakrát v posledních třech letech," dobře vědí v českobudějovickém klubu. Loni Jihostroj došel pod trenérským vedení Vojtěcha Zacha až do finále. V něm nestačil na Lvy z Prahy.

Bývalý reprezentační obránce Ladislav Kolda trénuje mládež Motoru
To je Motor! V čem je Hovorka jiný než Kolda? Odpověď najdete na videu

Letos tým trénuje Polák. Andrzej Kowal. Cesta v play off bude extrémně náročná. Jihostroji moc nenahrává bilance ze základní části extraligy. Karlovarsko v obou zápasech v sezoně Jihostroj porazilo.

V 5. kole 11.11. dokonce 3:0 (21, 19,11). Sebevědomí nasbíraly K. Vary i v odvetě 20.1. V utkání na jihu Čech vyhráli hosté 3:2.

Na lavičce Karlových Varů došlo během sezony k zemětřesení. Odchovanec českobudějovického volejbalu Ondřej Hudeček se posunul na post hlavního trenéra! Bude to nejen pro něj velmi pikantní souboj.

První zápas se bude hrát 14.3. v Č. Budějovicích od 18.00. V K. Varech je utkání v plánu 17.3. a do Č. Budějovic se týmy vrátí ve středu 20.3. Série se hraje podle zavedených zvyklostí v českém volejbalovém prostředí na tři vítězné zápasy. Škoda. Tak atraktivní série by si zasloužila víc mimořádných volejbalových večerů.