Šesté finále extraligy volejbalistů začne dnes v 19.00.
„Nikdo z nás předem určitě neříká, že je mistrem," dokumentuje manažer českobudějovického klubu Stanislav Pochop, že hráči Jihostroje jsou před posledním krokem, který by chtěli udělat dnes večer, maximálně soustředění.
V Kladně se Jihočechům zápas moc nepovedl.
„Byl to možná náš nejslabší výkon z průběhu celého finále," soudí dokonce odborníci z Jihostroje.
Přitom chybělo jen málo a zápas byl poslední v sezoně. Jihostroj ale nevyužil dva mečboly, a tak se dnes v Č. Budějovicích pokračuje.
Emoce vzbudila poslední výměna pátého setu pátého zápasu. Nahrávač Filip Habr pouštěl přes síť míč, soupeř ho blokoval…
Jenomže trefil se právě do nahrávače Jihostroje, který byl v pozici hráče zadní řady. „Rozhodčí nám vysvětlili, že když má hráč ruce nad sítí, je to považováno za pokus o blok. Habr tam měl při nahrávce jednu ruku…Ale tak to prostě už je, to už vůbec neřešíme, křivdu rozhodně necítíme, jeden míč nám zápas neprohrál," říká sympaticky trenér Jihostroje České Budějovice René Dvořák.
Zdá se, že se na soupeře už nedá připravit nic nečekaného. Středočeši ale přece jen změnu udělali. Kladenští prostřídali pro páté pokračování volejbalové série systém přihrávky. „Víc přihrával Hýský, méně Hietanen," všiml si českobudějovický kouč René Dvořák. „Jinak si všechny zápasy v Kladně byl dost podobné, s tím rozdílem, že Kladno ve své hale předvedlo lepší výkon než u nás."
Diváci se bavili, nejen domácí, ale i hosté. „Byl to zase obrovský boj o každý míč v utkání."
Dvořák má na svém kontě z působení v Jihostroji dva tituly. Jako hráč přivedl Č. Budějovice ke zlatu v roce 2000 a 2002.
Dobře ví, co se odehrává v hlavách hráčů. „Není fráze, že poslední krok bývá nejtěžší. Dolehne to na tebe, není to vůbec psychické stránce jednoduché."
Dnešní utkání začne o hodinu později, než bývají fanoušci Jihostroje zvyklí.
Dá se předpokládat, že Sportovní hala bude opět praskat ve švech. Manažer Stanislav Pochop ujišťuje fanoušky, že vstupenek na finále je dostatek (pokladny budou otevřeny 90 minut před začátkem). Poslední utkání ve Sportovní hale v ročníku 2016/17 budou rozhodovat zkušení sudí Rychlík a Renčín.