Udržet obě zahraniční akvizice bylo pro Jihostroj v mezisezonním období prioritou. „Oba výborně zapadli do mužstva, jak po volejbalové, tak lidské stránce a jsou to stoprocentní profesionálové. Casey je obrovský dříč, který je výborně fyzicky disponovaný. Myslím, že se už naplno sžil s místním prostředím i specifiky české extraligy. Věřím, že nadcházející sezona ještě více ukáže jeho útočný potenciál a sílu na servisu, který je pro nás jednou z nejdůležitějších herních činností, na kterých musíme stavět,“ uvedl generální manažer Robert Mifka na adresu Caseyho Schoutena. Jeho slova doplňuje tiskový mluvčí klubu Matěj Mayer: "Kanadský univerzál byl nejvíce bodujícím hráčem Jihostroje i v rámci celé extraligy patřil k nejlepším," zmiňuje především úspěšnost útoku. „Mám radost, že můžu v Českých Budějovicích pokračovat. Je tu skvělá parta, klub funguje na vysoké úrovni a moc se mi líbí i město. V uplynulé sezoně jsme byli blízko ke splnění našeho cíle a já mám velkou chuť pokračovat v tvrdé práci a být součástí vývoje tohoto týmu. Vypadá to, že pandemická situace v Česku se zlepšuje, takže doufám, že v příští sezoně budeme dostávat energii od fanoušků přímo v hale. Už se těším, až se v srpnu vrátím zpět,“ vzkazuje Casey Schouten z rodného Winnipegu.

Adam Casey SchoutenAdam Casey SchoutenZdroj: Deník/ Jan Škrle

Filip Stoilovič patřil do nejužší špičky nejlepších přihrávačů v UNIQA extralize a byl velkým přínosem pro organizaci hry celého týmu. „Filip je komplexní hráč evropského formátu v nejlepších letech. Během sezony jsme se mohli spolehnout na jeho stabilní příjem, výbornou obranu a organizaci hry v poli. Bohužel ho limitoval komplikovanější průběh covidu a následně i zranění. Věřím, že až bude fyzicky v pořádku, ukáže naplno svou sílu a šikovnost i v útoku a na servisu, který je rovněž jeho silnou stránkou,“ říká Robert Mifka.

Srbský smečař vystřídal před příchodem do Jihostroje během pěti sezon šest týmů. Jižní Čechy na něj ale zapůsobily a rozhodl se prodloužit své angažmá. „Jihostroj je jako jedna velká rodina. Užíval jsem si každou chvíli na hřišti, i když bez fanoušků to nebylo úplně ono. Těším se, až se budou moct konečně vrátit na tribuny, protože jsem v celé mojí první sezoně nezažil, jaké je hrát v Českých Budějovicích před plnou halou. Myslím, že s jejich podporou se odrazíme k ještě lepším výkonům,“ komentuje podpis nového kontraktu Filip Stoilovič.