O jeho služby měli zájem v Belgii a Francii, smečař s excelentní přihrávkou si vybral zemi galského kohouta. V příští sezoně bude oblékat dres Nantes ve druhé lize.


Jeho místo by mohl zaujmout čtyřiadvacetiletý reprezentant Tomáš Hýský, mluví se i o exopavském Tomáši Filovi. „Vše je ještě v jednání,“ neprozrazuje nic manažer pětinásobných mistrů Zdeněk Scheichl. Podle dostupných informací by měl jihočeskou metropoli opustit i argentinský univerzál Diego Bonini. Dohodnout se měl se španělským klubem Palma de Mallorca. Manažer Scheichl i trenér Petr Brom ale tvrdí, že to není nic hotového.


Podle manažera se má vyjádřit Bonini, jenž nyní válčí v argentinské lize, do konce června. „Pořád je to nějakým způsobem otevřené,“ podotýká úspěšný kouč.


Ten už od února vytipoval vedení klubu hráče, které by chtěl v případě odchodu opor do svého kádru.


„Dal jsem manažerovi kontakty, mluvil jsem s těmi kluky, teď už záleží jen na vedení, jak jednání dotáhnou. Já už s danou situací málo svedu,“ tvrdí Brom.


„Chtěl jsem doplnit tým jedním smečařem, v jednání byli i univerzálové,“ informuje. Navíc chtěl přivést dva mladé talentované volejbalisty. „Ale s jinými parametry, než máme teď.“


Bude i letos zkoušet ve Sportovní hale výkonnost cizinců, kteří by se ucházeli o místo v sestavě nejlepšího českého klubu? „To by byla poslední varianta. Čas letí, drží se to v tajnosti, protože je ještě vše v jednání. Uvidíme, jak to dopadne,“ říká.


O služby jedenadvacetiletého smečaře Jaroslava Emmera už klub také neprojevil zájem. „Bude nastupovat na farmě v EGE, bude hrát první ligu,“ prozradil další změnu prezident klubu Jan Diviš.


Realita je jiná


Nejen pohyby hráčů sleduje trenér Jihostroje Petr Brom, pochopitelně mu neuniká ani Liga mistrů, kterou si i letos jeho svěřenci zahrají. Losování do základních skupin proběhne v pátek večer ve Vídni. A stejně jako manažer Scheichl, i kormidelník Jihočechů tvrdí, že soupeře si nelze v této soutěži vybírat.

„Jsou tam tři typy týmů. První si můžou koupit, na koho si ukáží. Druhá skupina, to je příklad třeba Maaseiku, mají pět cizinců, kteří jsou ale základní články reprezentací. A pak jsou tam týmy jako Bled, které si stáhnou kompletní reprezentaci. My nemáme ani jedno, chceme posílit, ale nemůžeme si malovat růžové zámky. Realita je jiná,“ ví trenér Jihostroje, který prodloužil smlouvu o dva roky.