Skvělé výsledky potvrdila letos i medailovým umístěním česká reprezentace na Worlds v USA . „Letos byl založený nový tým, který čtyři měsíce trénoval,“ doplňuje Zajíc a hned může připojit také informace o prvním úspěchu jihočeského týmu Dark Foxes cheerleaders.

Cheerleadingový tým se vydal na první soutěž Summer All Cheer Level Championship do Lipska. „Před vyprodanou halou, kam dorazily dva a půl tisíce diváků, tým obsadil druhé místo, a odvezl si tak domů první pohár,“ dodal trenér.

Oslavy 90. narozenin SK Rudolfov
Rudolfov slavil. Gratulovali Panenka, Šebrle i Vondráčková

„S umístěním jsme velice spokojení, když vezmeme v potaz, že tým funguje teprve pár měsíců a je tvořený především z nováčků, kteří v tomto sportu nedisponovali žádnými zkušenostmi, ale i přes velkou nervozitu sestavu zvládli obdivuhodně. Především bych chtěl vyzdvihnout Filipa Dvořáka a Honzu Juskáče, kteří se k týmu připojili nedávno, a zároveň zjistili, že se zdaleka nejedná o sport jen pro dívky,“ hodnotil hlavní trenér Vladimír Zajíc.

Dark Foxes je sportovní cheerleadingový tým, který se věnuje sportovní přípravě dětí a mládeže ve věku od pěti let a výše. Charakteristickými prvky jsou gymnastická a akrobatická průprava, skokové variace a tanec, ale také především výhozy, zvedačky a lidské pyramidy. „Na září máme naplánovaný nábor nejen dětí, ale i dospělých, kteří mají šanci tento jedinečný sport vyzkoušet,“ vzkazuje do celého Jihočeského kraje trenér Vladimír Zajíc.