Právě spojení obou šampionátů se ukázalo jako výborný nápad, protože 132 jezdců (z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa, Maďarska, Polska a také USA) v píseckém depu na supermotu opravdu už hodně dlouho nebylo. „U nás základna supermota bohužel slábne, ale z Rakouska přijelo skutečně hodně jezdců,“ informuje ředitel závodu Václav Kudrle.

Početnější startovní pole přineslo také několik karambolů, ale hlavně zajímavou podívanou. „Někteří jezdci ještě nejsou tolik vyjetí. To také stálo za některými pády,“ vysvětluje Kudrle. „Ještě se nám asi nestalo, aby došlo k pádu na cílové rovince,“ podivil se. „Lékaři ale fungovali na jedničku,“ dodal.

Závodilo se v devíti třídách, ze kterých byly dvě ryze rakouské. Rakušané odjeli v Písku už v červnu jeden ze závodů svého šampionátu samostatně. „Bylo tady téměř devadesát závodníků. V Rakousku je supermoto opravdu na vzestupu,“ uznává zkušený funkcionář.

Martin Michek (vpředu) letí vstříc pátému místu na závodě v Jiníně, za ním je Rakušan Michael Kratzer.
Pořád ještě jsem tady, jasně vzkázal Martin Michek v Jiníně svým soupeřům

V hlavní třídě S1 dominoval v obou jízdách Milan Sitnianský před legendou našeho supermota Petrem Vorlíčkem a Erikem Provazníkem. Stejné pořadí bylo v obou finálových jízdách.

Na Hradišti byl závod jako tradičně velmi dobře připraven, podařilo se vyřešit i problém s traťovými komisaři. „Máme zaškolené nové, ale je to soustavná náročná práce,“ přiznává.

Menší nepříjemností byla termínová kolize nedělního závodu s motokrosovým mistrovstvím republiky v nedalekém Jiníně. „S termíny obou kalendářů se hýbalo, takže to dopadlo takhle. Ale je to škoda, že se potkají dva takhle velké závody v jednom kraji,“ mrzelo Kudrleho.

Bývalý vicemistr světa Němec Max Nagl byl v neděli v Jiníně suverénní a vyhrál obě jízdy mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu nejprestižnější třídy MX1.
Hvězdný Němec Nagl byl v Jiníně nedostižný, ale uspěli i Jihočeši Michek a Plch

Šéf píseckého klubu si velice váží podpory ze strany Jihočeského kraje. „Kraji patří velké poděkování. Podpory se nám naopak bohužel prakticky vůbec nedostává od města Písku, což nás mrzí,“ posteskl si.

Dalšími velkými závody budou v Písku 21.-22. srpna mistrovství republiky v motokárách a 3.-4. září domácí šampionát malých motocyklů miniracing. K tomu je ale třeba připočítat i celou řadu komerčních akcí, které se v areálu konají. „Je toho tolik, že to spíše musíme tlumit, i když je to pro nás samozřejmě důležitý příjem,“ usměje se Václav Kudrle.

Výsledky - S1: 1. Sitnianský 50, 2. Vorlíček 44, 3. Provazník 40. S2: 1. Zika 50, 2. Drkoš 42, Júda 42. Veteráni: 1. P. Kajgr 47, 2. Solík (SR) 47, 3. Cikánek 40. Junioři: 1. Kokeš 50, 2. A. Kajgr 44, 3. Ludvík 40.