Postavení mezi jihočeskou elitou si ale považuje. „Je to příjemné. Byly sezony, kdy jsem si myslel, že jsem mohl být i trochu výš. Na druhou stranu musím přiznat, že letos jsem byl mnohem výš, než jsem si možná zasloužil, protože sezona nebyla ideální. Měl jsem hodně nedojetých závodů a nebylo to úplně ono,“ uznává. „Alespoň mám motivaci pro příští rok, kdybych chtěl zaútočit na první místo,“ s úsměvem vzkazuje svým rivalům z dalších sportů.

V příštím roce pojede Smrž MS superbiků poprvé v českém týmu Liberty a vrací se k motocyklům Ducati. „Motorky jsem poprvé viděl na oficální prezentaci týmu. Víc k nim budu moci říct až po prvních testech. Testovat budeme poprvé příští týden ve Španělsku. Do konce ledna nás pak čeká ještě jedno testování v Portugalsku a znovu ve Španělsku,“ přibližuje nejbližší plán týmu.

Světový šampionát startuje koncem února v Austrálii. „Tam také budou poslední předsezonní testy. Měli bychom mít k dispozici loňské tovární motocykly Ducati. Neměly by to být špatné stroje. Ducati dobře znám, což by mohla být výhoda,“ věří.

O cílech pro sezonu je prý stále ještě příliš brzy hovořit. „Konkurence bude opět velice silná. Pojede zase hodně továrních motorek. Více se ale uvidí až po testech,“ nechce předbíhat.

Kromě sportovních událostí zažil v minulém roce Jakub Smrž také také jednu velkou rodinnou. Stal se strýcem malého Matýska, což je syn jeho mladšího bratra Matěje. „Zatím mi ho ještě na starosti nedávají. To až tak od patnácti let dál,“ směje se pyšný strýc. „Vždycky ho rád vidím, ale do ničeho jiného se zatím nezapojuji,“ dodá.