V polském Zakopaném odehrál v dresu SBK Český Krumlov třetí ročník parabadmintonového turnaje.

"Na turnaji si ve všech třech disciplínách na vozíku dopřál pěknou porci zápasů," konstatuje badmintonový trenér Radek Votava.

Sýkora ve dvouhře nenašel v celém startovním poli přemožitele a vybojoval zlatou medaili. První byl i ve čtyřhře s Lukášem Šemberou."Turnaj vyhráli rozdílem třídy." Zbyněk Sýkora si také zahrál smíšenou čtyřhru s Polkou Magdalénou Kozerovou, se kterou vybojoval třetí místo.

Zbyněk Sýkora je sportovcem tělem i duší. Hraje florbal, basketbal, tenis, jezdí na paddleboardu nebo rybaří. A také hraje badminton. A to velmi úspěšně. Navíc se velmi intenzivně zajímá o chod klubů, jejich struktury, pozoruje pořadatele jednotlivých soutěží, pomáhá při organizaci soutěží v rámci projektu Hluboká fandí parasportu.

Ladislav Šolc
Zahrál si i s Andrejem Kvašňákem. Ladislav Šolc sahal po hattricku

"Je radost se Zbyňkem pracovat. Jde do všeho naplno a tréninky si užívá," říká trenér Radek Votava.

"Zbyněk je ale multisportovní, je florbalista na reprezentační úrovni, hraje basket, jezdí na kole, lyžuje, pohybuje se po vodě a třeba i dovádí na tříkolkách po horách, jako letos třeba v Rumunsku.  Myslím si, že toto vše je výhoda oproti mnoha jeho soupeřům."

Deník připravuje se Zbyňkem Sýkorou obsáhlejší rozhovor, ve kterém sportovec vysvětlí, proč hraje badminton, proč nekandiduje do strtuktur ČSTPS, který se přejmenoval na Český parasport, a proč uvažuje o kandidatuře na post šéfa Českého paralympijského výboru.