Hrával v Č. Budějovicích v mládežnických kategoriích, brzy se přesunul do Č. Krumlova, kde pracoval jako trenér a funkcionář tehdejšího ČSTV – ČUS.

Volejbalu se věnoval celý život. Jeho specializací byly ženské složky, dokonce pracoval i u mládežnických volejbalových reprezentací ČR. Donedávna působil také jako člen výboru volejbalového klubu Jihostroj České Budějovice, kde měl na starosti právě dámy. Kolem sebe šířil dobrou náladu. „Honza Vobr udělal vždy spoustu práce a vždy s úsměvem,“ vzpomínají na něj kamarádi.

close Zemřel Jan Vobr, jeho dcera Hana hrála nejvyšší soutěž volejbalistek info Zdroj: Deník/ Kamil Jáša zoom_in Zemřel Jan Vobr, jeho dcera Hana hrála nejvyšší soutěž volejbalistek Ke sportu vedl i své děti. Syna k hokeji, dceru k volejbalu. Hanka si v dresu Slavie Praha dokonce zahrála nejvyšší volejbalovou soutěž.

Málokdo ví, že právě Jan Vobr byl u začátků trojnásobného vítěze Stanley cupu, dvojnásobného mistra světa a medailisty z OH Jaroslava Pouzara,. „V Čakovci jsem prožíval krásné dětství. Dětí stejně starých jako já tam bylo několik,“ popisuje legendární hokejový útočník v knize Zápasy Jardy Pouzara. Právě na svého kamaráda z dětství vzpomíná hodně často. „Honza Vobr, Václav Interholc a dvě holky…“. Byla to skvělá parta. Její členové hrávali hokej na rybníčku před stavením u Vobrů jak se říkávalo…

Jan Vobr zemřel poslední den roku 2023. Na parte stojí: Svůj poslední zápas odehrál 31. prosince 2023 ve věku 70 let. Ode dneška, bohužel, bude na soupisce chybět manžel, tatínek, dědeček, bratr, trenér Jan Vobr. „Ti, kdo si se mnou chcete naposledy zapinkat, nesejdeme se tentokrát ani na kurtech, ani v tělocvičně, žel v obřadní smuteční síni v Českém Krumlově v pátek pátého ledna 2024 ve dvanáct hodin.“