Zemřel volejbalový trenér Milan Žák
Kamil
Jáša
Sportovní reportér
Napište mi
České Budějovice - Ve věku 68 let zemřel trenér první samostatné reprezentace volejbalistů Milan Žák. Kouče, který působil u národního týmu čtyři sezony od roku 1991 a přivedl na výsluní domácí extraligy Jihostroj České Budějovice, zradilo podle dostupných informací v neděli srdce.
Bývalý trenér Jihostroje České Budějovice Milan Žák nečekaně zemřel
|
Foto: Deník/cvf
Ve věku 68 let zemřel trenér první samostatné reprezentace volejbalistů Milan Žák. "Bohužel, je to pravda," potvrdil v pondělí večer na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku někdejší manažer Jihostroje Milan Čuda. Přítomní uctili památku zesnulého trenéra minutou ticha.
Kouče, který působil u národního týmu čtyři sezony od roku 1991 a přivedl na výsluní domácí extraligy Jihostroj České Budějovice, zradilo podle dostupných informací v neděli srdce. „Deset let bojoval se zrádnou nemocí a zdálo se, že zvítězil. Nakonec odešel bez výstrahy (podle zatím neověřených zpráv) na "banální" srdeční selhání při předvánočním lyžování v Alpách," informuje web Českého volejbalového svazu.
Žák začal u reprezentace před 21 lety nejprve jako asistent Petera Kalného, později byl hlavním trenérem a naposledy seděl na lavičce při mistrovství Evropy 1995 v Řecku spolu s Petrem Kopem. Pro svaz stále pracoval na částečný úvazek a naposledy jako vedoucí seniorských národních týmů.
Prezidentské volby 2023
Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v termínu 27. a 28. ledna 2023. Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním seriálu Prezidentský souboji Deníku. O novinách pak v denním zpravodajství z voleb.
Kandidáti na prezidenta, kteří postoupili do druhého kola
Andrej Babiš, Petr Pavel
Ostatní kandidáti na prezidenta
Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Tomáš Zima
Přinášíme také návod, jak volit, a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.
Monika Babišová, Klára Fischerová, Robert Neruda, Jitka Divišová
Podívat se také můžete, jak probíhaly prezidentské volby v roce 2018.