Centrem soutěže bude stejně jako v minulých letech výstaviště v Českých Budějovicích, kde se pojedou v průběhu pátka a soboty hned tři divácké supererzety. Páteční program ale začíná už od rána. Od 7 hodin budou probíhat technické a administrativní přejímky, na které naváže v 11.00 testovací rychlostní zkouška, tzv. shakedown.

První rychlostní zkouška otevře v 16 hodin na výstavišti celou soutěž. Druhá se jede ve 20 hodin a potřetí budou rychlé vozy k vidění v jihočeské metropoli v sobotu ve 13 hodin.

Do mistrovství republiky je přihlášeno 72 posádek, dalších 28 se představí v šampionátu historiků. Pro všechny je připraveno již obvyklých 15 rychlostních zkoušek o délce přes 160 kilometrů, což je téměř 30 procent z celkové kilometráže rallye.

Hlavními favority jsou jednoznačně obhájci posledních čtyř prvenství z jihu Čech Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, kteří představí vůbec poprvé tovární vůz Škoda Fabia R5 EVO.

Jejich největšími soupeři budou vítězové nedávné Rallye Šumava Václav Pech s Petrem Uhlem s Fordem Fiesta R5, kteří v minulosti jihočeskou soutěž už čtyřikrát vyhráli.

Cílovou rampu přejedou ti nejlepší v sobotu v 16.35 v Jelení zahradě v České Krumlově.