Po mistrovství světa v cyklokrosu, které v Táboře proběhlo na samém začátku letošního roku, se už zítra jede v areálu Komora letos další prestižní závod.

Je jím v pořadí šestý závod domácího poháru Toi Toi Cup.
Závod je výjimečný tím, že tentokrát diváci uvidí kromě špičkových českých jezdců také výborné cyklokrosaře ze zahraničí, neboť závod je zařazen do kategorie C1. To znamená, že se jedná o druhý nejvýznamnější podnik, hned po závodech světového poháru.
Loňské pohárové prvenství obhajuje závodník ČEZ CT Tábor Jakub Skála, letos to má ale podstatně těžší. Mezi jeho soupeři se to jen hemží jmény, která mají ve světě cyklokrosu zvuk.
„Z nejlepší světové padesátky přijede do Tábora asi dvacet závodníků. Objeví se tu například mistři Polska, Slovenska, Maďarska, tuším i Švýcarska a řada dalších vynikajících cyklokrosařů," nahlíží do startovní listiny ředitel zítřejšího závodu Petr Balogh.
Diváci možná uvidí naposledy v akci německou reprezentantku Hanu Kupfernagelovou, která se v roce 2003 stala na táborské trati mistryní Evropy. V Táboře svoji bohatou kariéru dost možná také zakončí.
Kupfernagelová je rovněž několikanásobnou světovou šampiónkou a svůj mistrovský dres také věnovala do soutěže našeho Deníku.
Pořadatelé doufají, že vydrží počasí, které se v těchto dnech tváří velice slibně a snaží se udělat maximum pro spokojenost nejen samotných závodníků, ale především diváků.
„Dali jsme si s organizací závodu hodně práce, tak doufám, že lidi přijdou a v našem areálu stráví příjemný sváteční den," zve cyklokrosové nadšence Balogh a dodává: „Táboráci cyklokrosu rozumí a fandí mu."
Organizátoři pro ně postavili novou tribunu a chybět nebude ani velkoplošná obrazovka, takže diváci nebudou ochuzeni o žádný zajímavý moment na trati.
O dobrou náladu se budou starat také bubeníci z Veselí nad Lužnicí, kteří by měli pomoci vytvořit dobrou atmosféru závodu.
„Vše je připraveno. Dodělali jsme plot, nakolíkovali trať, slunce svítí, takže nic nebrání tomu, aby si všichni závod v Táboře užili," hlásí ředitel táborského Toi Toi Cupu, který má spolu se svými spolupracovníky s pořádáním velkých cyklokrosařských akcí bohaté zkušenosti.
Hlavní závod se v areálu Komora jede ve 13.30 hodin.