V prvním utkání skupiny porazily Strakonice tým DSK Basketball a s udržením soutěže by neměly mít problémy.
V závěru posledního domácího utkání s DSK si trenér Beneš troufl poslat na palubovku méně zkušené hráčky, které dosud dostávaly minimum příležitostí. „Závěr soutěže už bychom měli zvládnout v poklidu a mladší hráčky budu stavět častěji," slibuje trenér Ivan Beneš.
Jednou z hráček, které se dostaly do hry po delší době je Eliška Fialová. Nastoupila zhruba po dvou měsících. „Už mi to scházelo. Je to přece jenom jiné, když celý zápas sedíte než když se proběhnete a zkusíte si to," říká Fialová.
Spolu s ní se na hřiště dostala také Zdeňka Paroubková a strakonická odchovankyně Monika Kůsová, která se vrátila z hostování v Plzni.
„Zápasy jsme prožívaly hodně emotivně, i když jsme nehrály. Fandily jsme a snažily jsme se spoluhráčky na hřišti podpořit," přibližuje Eliška Fialová zápasy z pohledu náhradnice. Že by se mohla dostat na hřiště již v zápase s DSK Basketball,  který mnozí považovali za klíčový,  Eliška Fialová příliš nedoufala. „Čekala jsem, že to bude vyrovnané a dramatické od začátku do konce," říká.
Očekávání mladé strakonické hráčky se naplňovalo pouze první poločas, který skončil za stavu 36:31 pro Jihočešky. Ve třetí čtvrtině se však Strakonice utrhly a o jejich vítězství už nikdo nepochyboval. Ani Eliška Fialová. „V závěrečné čtvrtině už jsme si vůbec nepřipouštěly, že bychom ještě zápas mohly ztratit," potvrzuje sama strakonická hráčka.
Snad i proto se Fialová půl minuty před koncem duelu postavila s ledovým klidem k exekuci dvou trestných hodů, které s velkou jistotou proměnila. „Překvapivě jsem nebyla ani moc nervózní. Hodně jsme v týdnu trénovali, takže jsem měla něco nastříleno. Byla jsem v klidu, a protože zápas byl rozhodnutý, šlo jen o to, abych si dala body,"culí se sympaticky Eliška Fialová.
Jelikož jsou Strakonice z nejhoršího venku, měly by se mladší hráčky dostávat na hřiště častěji. Věří tomu i Fialová. „Měly bychom už být zachráněné, tak věřím že na hřišti strávím víc minut," je přesvědčena  Fialová.
Po pauze pokračují zápasy skupiny A3 již zítra a basketbalistky Strakonic jedou do Karlových Varů.