"Budu na festivalu velkou většinu dní," potvrdila Deníku olympijská vítězka  Kateřina Neumannová. Lipno sport fest 2021 bude tahákem závěru prázdnin, navíc pod lipneskou hráz přijede zlatý muž z Tokia, fenomenální kajakář Jiří Prskavec.

Parkour, paddleboard, spikeball, veslování, volejbal, fotbal, cyklistika nebo běh vč. horského půlmaratonu. To je jen část sportovního vyžití, které na návštěvníky čeká. Chybět nebudou zajímavé workshopy, náborové programy pro děti nebo soutěže pro celé rodiny. Právě pro ně je lipenský rodinný areál nejlepším místem na aktivní prázdninový program.

Atraktivní program zahájí závody dračích lodí
Jubilejní 10. ročník odstartuje Národní pohár dračích lodí, ve kterém změří síly jak ostřílení sportovci, tak veslaři amatéři i úplní začátečníci. „Největší výhodou celé akce je, že si na jednom místě zasportují jak vrcholoví, tak amatérští sportovci. Chlapci sportují s děvčaty, děti s dospělými, a navíc vše probíhá v nádherném prostředí lipenské přehrady a šumavského lesa,“ těší Katku Neumanovou, která bude i letos spoluorganizátorkou a aktivní účastnicí celé akce. „Já osobně už se nemůžu dočkat všech mých kamarádů sportovců, se kterými se na Lipně pravidelně potkávám. Dlouho jsme navíc sportovat nemohli, zažívali jsme těžké časy, a proto nás všechny moc těší, že této skvělé sportovní akci zůstali věrni nejen naši olympionici, ale taky partneři.“

Vedoucí 1. CZP Jihočeského kraje Jiří Smékal
Sportem proti cukrovce. Jiří Smékal posílá ve videu vzkaz

Nabitý bude sportovní program od prvního dne. Třeba hned ten úvodní nabídne mj. testování elektrokol, štafetový závod v běhu a vernisáž výstavy „Voda a civilizace“. Kdyby snad někomu v průběhu festivalu docházela energie, baterky pomůže dobít na třech ČEZ Energy festech v termínech 14. 8., 20. a 27. 8., na kterých vystoupí mimo jiné Mig 21, David Koller a skupina Tata Bojs.  "Vstup na koncerty bude opět, jak je na festivalu zvykem zdarma, stejně jako sportovní program festivalu."

Ani letos nebudou na Lipně chybět proškolení instruktoři, kteří dohlédnou nejen na svých workshopech na správnou techniku a bezpečí. Jubilejní 10. ročník si opět nenechá ujít ani řada profesionálních sportovců a olympioniků, kteří ale na Lipno nepřijdou jen rozdávat úsměvy a podpisy. Sami navléknout trikot a předvedou svůj talent.

Cyklistickou legendu a nejúspěšnějšího českého paralympionika vůbec Jiřího Ježka potkáte na Lipno Sport Festu už poněkolikáté a opět s ním můžete vyrazit na projížďku. Následující den se pak zúčastní programu ČEZ Oranžového kola. „Letos se na Lipno opravdu těším. Sportovní akce takového typu mi v poslední době moc chyběly. Na Lipno festu mě baví, že si na něm skvěle zasportují všechny věkové i výkonnostní kategorie včetně handicapovaných." 20. srpna je navíc na programu Den s handicapem, který je úžasnou přehlídkou talentu, odhodlání a nekonečné vůle,“ nechal se slyšet Ježek.

Lipno sport fest 2021Lipno sport fest 2021Zdroj: Deník/ Kamil Jáša

Na ČEZ Oranžovém kole mohou návštěvníci svým šlapáním a energií podpořit neziskové organizace, které se věnují zejména práci s handicapovanými.

„S Vltavou a lipenskou nádrží jsme výrobně přímo spjati a dlouhodobě razíme zásadu, že pomáháme tam, kde působíme. Sport, kultura a podpora cestovního ruchu patří mezi naše regionální priority. To jsou hlavní důvody, proč se již několikátým rokem na akci Lipno Sport Fest jako generální partner podílíme,” říká za Skupinu ČEZ Petr Šuleř.

Na Lipno mohou nejen Jihočeši vyrazit za sportem, zábavou, kulturou, známými tvářemi anebo jen tak, pokochat se krásnou přírodou Lipenska. "Určitě nezapomeňte vzít děti," vzkazuje tisková mluvčí Olga Kneiflová. "I pro ty bude na Lipně připravena spousta zábavy a dobrodružství, o které se postará náš maskot – Lišák Fox."