Nejlepší Jihočeška Zuzana Matoušová dorazila na závody do Šp. Mlýna v neděli večer po třítýdenním soustředění na Chopoku, kde trénovala se slovenskými juniory pod vedením svého osobního trenéra Vlada Dzugase. Pondělní superkombinace začala rychlostní disciplínou v SG na červené sjezdovce ve Svatém Petru. Odpoledne závod pokračoval slalomem. Hned po závodě Zuzana uvedla v telefonickém rozhovoru: „Jsem naštvaná, vůbec se mi nepovedlo SGéčko. V horním úseku jsem nabrala takovou rychlost, že jsem se na obávané dřevařské cestě v polovině tratě zalekla skoku a zaváhala v nájezdu do první brány hned pod zlomem. Z následných podjezdů jsem se potom prakticky vymotávala po celou dobu prudké pasáže až k dalšímu zlomu na Katynu.“ První kolo skončila až na sedmé příčce. Celkové čtvrté místo, druhé v juniorkách, bylo pak spíše dílem štěstěny, kdy došlo k promíchání dobrých a špatných časů z obou kol mezi specialistkami slalomářkami a specialistkami na rychlostní disciplíny.

Zlatý závod

Mistrovství juniorů ČR pokračovalo úterním závodem v SG na stejné trati prvního kola pondělního závodu.
Zuzana Matoušová z českobudějovického SK Maty již na dřevařské cestě nechybovala a čtvrtým nejlepším časem se stala juniorskou mistrní České republiky pro rok 2010. Před Jihočešku se ještě dostala zkušená reprezentantka Lucie Hrstková a o rok starší Nikol Kučerová a Andrea Pospíšilová. Mezi juniorkami ale Matoušová nenašla přemožitelku. Přes neskrývanou radost ze získaného titulu, po skončení závodu jízdu okomentovala jako ne zcela zdařenou. „Chybovala jsem hned po dlouhém rovném úseku v horní části trati, který jsem jela ve vajíčku, při rozbalování do prvních bran prudší pasáže na Čihadlech jsem zaváhala a několik bran podjela.“ Následující zlom na Dřevařské cestě ji však nerozhodil, odtud se již bezchybně řítila až do cíle.

Do Albrechtic

Ihned po mistrovství České republiky Zuzana Matoušová přejíždí do nedalekých Albrechtic v Jizerských horách kde ode dneška začínají čtyřdenní závody FIS -dvakrát obří slalom a dvakrát slalom.