S účastí v závodě jednotlivců přitom už ani moc nepočítal. Před časem oznámil, že se bude věnovat jiné krasobruslařské disciplíně – sportovní dvojici. S velkou chutí se vrhl do práce, v Praze mu našli partnerku do páru, věkem ještě žačku Kláru Kadlecovou, a podle zpráv ze zákulisí spolu vytvořili perspektivní dvojici.

Doladěné všechno ale samozřejmě nemají, pořád se učí, a tak trenérka Horklová připravila záložní plán pro případ, že by jejich vystoupení v Brně nedopadlo podle představ.

„Sólozávod byla pojistka, kdyby se partnerce něco stalo, tak abych mohl jet na mistrovství světa juniorů do Haagu jako sólista,“ vysvětluje Petr Bidař strategii své pražské trenérky.

Ta naznačila téměř schopnosti vědmy, neboť před volnou jízdou měla dvojice ošklivě vyhlížející nehodu, z níž jako zázrakem vyvázli Bidař s Kadlecovou pouze s lehkými šrámy!

V krátkém programu pár ukázal, že má ještě co zlepšovat. „Nebylo to moc dobré, pár chyb tam bylo,“ přiznává Petr Bidař.

V rozjížďce před volnou si dvojice vybrala ještě jednu slabší chvíli, která se jim málem stala osudnou. „Při zvedačce jsme měli karambol, když jsem měl partnerku nahoře, tak jsme oba spadli,“ popisuje Petr Bidař. Teď už se může smát, na ledě ale situace vypadala vážně a zatrnulo divákům i Bidařovi. „Měl jsem strach, aby se nebouchla o led hlavou, naštěstí spadla šikovně a bouli na hlavě jsem si odnesl jenom já,“ konstatuje s úlevou Jihočech.
Po tomto pádu, který zaváněl zraněním, paradoxně dvojice předvedla elegantní volnou jízdu. „Zajeli jsme ji úplně čistě,“ pochvaluje si Petr Bidař. Nominace na MS juniorů 8. března v Haagu tak jedinou dvojici v České republice nemine!

Petr Bidař si jako juniorský mistr republiky zajistil účast na MS i v jednotlivcích, ale předpokládá, že sólozávod vynechá, a místo něj se tak vedle druhého Coufala podívá do Haagu i třetí Vašíček.

„Předběžně mohu říct, že to tak asi dopadne. Pro mne jsou prioritou sportovky, tohle byla jen záloha. Na tak vysoké úrovni, jakou mistrovství světa juniorů jistě bude mít, bych si startovat v jednotlivcích i ve sportovní dvojici netroufl,“ připouští Petr Bidař, že zaměří svoji pozornost pouze na sportovní dvojici.
Leda že by ČKS a trenérka Eva Horklová měly jiný názor. Jak se ukázalo, v Brně měla šťastnou ruku, když Bidaře přihlásila i do závodu jednotlivců.
Na mistrovství republiky si Petr Bidař zlatou medaili už jednou pověsil na krk: v sezoně 2007/2008 na domácím ledě v českobudějovické Budvar aréně, kde tehdy uchopil příležitost za pačesy a dokonale využil absence favorita Březiny. „Loni jsem jel jen seniorskou republiku a v Třinci jsem skončil třetí,“ připomíná rok starý výsledek.
V Brně sice nezaznamenal své osobní maximum, ale pochvala od maminky, že takhle ho snad ještě zajet neviděla, je nad rekordy . . .
Po úspěšné volné jízdě ve sportovní dvojici si počínal bez nervů, sólozávod bral jako přídavek. Podle svých slov na něj ani moc netrénoval, na závěr tréninku si vždy jen osvěžil skoky, protože ve sportovní dvojici si už tolik nezaskáče.

„Když dojel, moje první slova byla, co sis dal,“ nevěřila vlastním očím trenérka Iveta Bidařová, která syna učila bruslit, a on jí teď dělá radost.
A je tu ještě jeden Bidař – Martin. Podobou staršího bratra zkrátka nezapře. Ani na ledě ne. „Myslím, že je na tom o trochu lépe než já, když jsem byl malý,“ porovnává dvojnásobný juniorský mistr repuliky. „Druhé místo je také krásné,“ chválil.

Rodina Bidařova byla v Brně téměř kompletní a jistě nelitovala, že Petr svého času nedal přednost fotbalu, s nímž dřív koketoval, ale krasobruslení. „Kromě sestry tam byli všichni, určitě měli radost,“ zaznamenal Petr Bidař podporu na stadionu.

V pondělí a úterý měl volno, a tak ze závodu jel rovnou domů. Odpočíval, než se znovu musel vrátit k povinnostem do Prahy. „Dva závody za sebou ve dvou kategoriích byly dost náročné. Měl jsem toho dost,“ přiznal. I proto se rodinná oslava odkládá. „Možná na ni dojde až po sezoně,“ krčí rameny Iveta Bidařová.

Petr Bidař se nyní naplno vrhne do přípravy na MS juniorů. A v televizi si samozřejmě nenechá ujít olympijský závod ve Vancouveru. Pljuščenko přes velký kus geniality už jeho sympatie nemá, palce bude držet našim – Tomáši Vernerovi a Michalu Březinovi, s nímž se odmala na ledě poměřoval. „Věřím jim, snad se jim povede udělat co nejlepší výsledek,“ přeje si.

Do krajností Jihočech rozebírat situaci zjevně nechce, i když v Praze má jistě dobrý přehled a dost informací, aby si udělal obrázek. „Klukům věřím,“ tvrdí. I Tomáši Vernerovi, kterého už nejednou odepisovali – a on pak dokázal vyhrát mistrovství Evropy a stát se sportovní celebritou. „Myslím, že se zberchá a zajede životní závod. Nikdo mu nevěří, já ano!“ říká otevřeně Vernerův oddílový kolega.

Kdyby viděl reprezentanty v desítce, byl by šťastný za oba. „Když předvedou, co mají natrénováno je to reálné,“ míní krasobruslař BK ČB.