Volejbalisté Jihostroje se představili počtvrté v domácí hale, předchozí utkání vyhráli bez ztráty setu a tuto bilanci rozhodně nechtěli pokazit. Jejich soupeřem byli hráči Fatry Zlín, kteří do sobotního měření sil získali pouze tři body a patřilo jim 11. místo v tabulce. V Českých Budějovicích se hrálo se žlutozelenými míči Mikasa, protože v úterý budou Jihočeši v utkání Ligy mistrů hostit na své palubovce skvělý polský tým Jastrzebski Węgiel, a na tento zápas se fanoušci budějovického volejbalu hodně těší.

Fotbalový trenér Petr Uličný je hostem pořadu Hvězdy v prachu, podívejte se, jak to dokáže roztočit na podiu
Běhej, Vozábl. Uličný křičí u škopku piva + Fotbalisté jsou nemehla

Zlínští nastoupili ve velmi omlazené sestavě, největší hvězda týmu, levoruký univerzál Daniel Římal, se dostal na hřiště až v průběhu prvního setu. Domácí tradiční sestava zahájila velkou ofenzívu a neslevila z tempa ani při výrazném vedení. Michálek na liberu vytvářel pozitivní atmosféru, povzbuzoval spoluhráče, ale především výborně přihrával. Nahrávač Carísio mohl zkoušet různé herní varianty jak s blokaři, tak s ostatními útočníky. Během druhého setu poslal trenér Jihostroje na síť kubánského univerzála Gonzáleze, který už v sestavě zůstal do konce utkání a divákům ukázal své přednosti: ohromný výskok a dynamit v ruce. České Budějovice neporušily letošní tradici a v domácím prostředí neztratily ani set, ale pořádná prověrka je teprve čeká.

Petr Michálek z Johostroje byl po utkání spokojený: "My se nechtěli dívat na stav, snažili jsme se hrát neustále koncentrovaně. Jsme spokojení, teď v úterý  se pokusíme překvapit Jatsrzebski."

8. kolo extraligy: Jihostroj ČB – Fatra Zlín 3:0 (13, 18, 19), rozhodčí: Petr Dušek – Jan Krtička. Jihostroj ČB: Luengas, Balabanov, van Schie, Carísio, Taylor-Parks, Ondrovič – libero Michálek (González, Leština). Trenér: Andrzej Kowal.