V rozhodujícím zápase předkola play off mezi Odolenou Vodou a Black Volley Beskydy došlo den po vítězství týmu Beskyd ke kontumaci ve prospěch domácího týmu. Namísto Beskyd tak do čtvrtfinále play off postupuje Odolena Voda a náhle se změnily i čtvrtfinálové dvojice. Kladno se jakožto nejhůře postavený tým po základní části nakonec utká s Karlovarskem a soupeřem Jihostroje Č. Budějovice ve čtvrtfinále bude nově právě Odolena Voda.

Přímo na kurtu vyhrály Beskydy v hale soupeře jen jednou v sezoně. V rozhodujícím utkání předkola play off. Zvítězily v hale Aera Odolena Voda, v sérii uspěly 2:1 na zápasy. Jenomže uteklo pár hodin a všechno je jinak. Beskydy, které sportovně odehrály velmi dobrou sérii, a volejbalově byly lepší než Odolena Voda, sezonu končí.

Tím, že došlo ke změně postupujícího z předkola, se tedy mění i čtvrtfinálové dvojice. Karlovarsko narazí na Kladno, České Budějovice na Aero Odolena Voda, Liberec si zahraje s Ostravou a Lvi Praha změří síly s Ústím nad Labem. Úvodní zápasy se v halách lépe postavených týmů po základní části budou hrát ve čtvrtek. V Č. Budějovicích bude první výměna rozehrána ve 20.15.