Jihostroj čekají v tomto týdnu další příravné zápasy. Jihočeši už nastoupili proti Lvům, víkend prožili v Příbrami. Teď narazí na Kladno. Kapitánem v nové sezoně bude Brazilec. Doma v extralize se Jihostroj nepředstaví poprvé 19.10., jak bylo v původním programu, ale 24.10.  

Volejbalisté Jihostroje mají před sebou avizovaný dvojzápas s Kladnem. 21. září v 16.30, o den později nebude hrát ve 12.00, jak bylo původně v plánu, ale už v 10.00 v Základní škole Oskara Nedbala v Českých Budějovicích.
Hráči mají za sebou turnaj v Příbrami, kde se na hřiště dostali všichni členové kádru.

Prvním soupeřem domácích hráčů v přípravě byla Příbram. Jihostroj nastoupil také proti Lvům, se kterými se setkal naposledy v extraligovém finále uplynulé sezony. Tolik přípravných letních zápasů tady dlouho nebylo. Vlastně vůbec nikdy. "To je dobře," myslí si manažer Robert Mifka. "Trenér si to tak přál, tak jsme to tak zařídili, kluci se na zápasy také těšili," doplnil.

Mění se i termín prvního domácího extraligového zápasu. Extraligová sezona vypukne 15. října v Brně. Nové mužstvo vede polský kouč Andrzej Kowal. Ten určil zajímavou změnu. V roli kapitána bude Brazilec Eduarda Carísio. To tady ještě nebylo. Zahraniční hvězda kapitánem týmu. "Komunikujeme v angličtině," uklidňuje trenér Kowal škarohlídy, které by snad napadlo, že se hráči s koučem jen těžko domluví. 

Jihostroj opět nabízí svým fanouškům možnost naladit se na novou sezonu a poprvé vidět v akci nové akvizice už během přípravného období. "Vstup je zdarma, těšíme se na každého fanouška, přijďte na volejbal," doplnil manažer českobudějovického klubu. Vstup na domácí přípravná utkání bude probíhat hlavním vchodem Sportovní haly vždy 30 minut před začátkem zápasu. Otevřena bude tribuna B naproti hráčským lavičkám. Program dalších přípravných zápasů:

21. září VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz (16:30), 22. září VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz (12:00), 29. září VK Jihostroj České Budějovice – VK Lvi Praha (16:30), 30. září VK Jihostroj České Budějovice – VK Lvi Praha (12:30)6. října Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice (18:00), 7. října Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice (10.00)