Na první výhru čekal Fio basket osmnáct zápasů. „To čekání na výhru už bylo dlouhé a my jsme si teď užili pocit štěstí. Je to pro nás obrovská úleva, ale jestli se jedná o nějaký zlom ve vývoji sezony, to teď nedokáži říct,“ říká trenér Jindřichova Hradce Karel Forejt.

Od minulého týdne má hlavní kouč bankéřů na lavičce nového pomocníka. Jako odborný konzultant realizační tým posílil zkušený trenér z Chorvatska Rudolf Jugo. Kromě domácí nejvyšší soutěže působil v elitních ligách i v Kosovu, ve Slovinsku a naposledy také na Slovensku. Významnou měrou Jugo přispěl i k první výhře nad týmem Svitav.

K prvnímu úspěchu basketbalistům Jindřichova Hradce výrazně dopomohli také fantastičtí fanoušci, kteří se nenechali odradit nepříznivými výsledky, a zápasy stále navštěvují v hojném počtu. A navíc jsou i slyšet. „Fanoušci jsou obdivuhodní. Tím, že na zápasy chodí, potvrzují, že jim záleží na tom, aby se v Jindřichově Hradci vrcholný basketbal hrál,“ děkuje příznivcům Forejt.

Kouč vyzdvihuje pozitivní působení srbských hráčů Edi Sinadinoviče a Ratka Petriče na atmosféru v týmu. „Troufnu si říct, že parta je tu nyní opravdu výborná. Stejně to vnímají i samotní hráči, když poskytují rozhovory médiím,“ pochvaluje si pozitivní atmosféru v kabině trenér.

Že se však věci hýbou u Vajgaru k lepšímu, musí basketbalisté potvrdit v dalších zápasech. V sobotu hrají Jihočeši v Praze s USK. „Je to další silný soupeř, takže uvidíme, jak velký vliv bude první výhra na naše mužstvo mít,“ je zvědavý Karel Forejt.