Organizátorem MČR je místní spolek Budweis Discgolf Club, který v DiscGolfParku Stromovka pořádá turnaje od roku 2018. „Od počátku bylo hlavním cílem pořádat turnaje na vysoké úrovni a právě díky kvalitě turnajů, bylo spolku přiděleno pořadatelství Arkance Systems mistrovství České republiky 2021,“ říká předseda Budweis Discgolf Clubu Tomáš Šustek. "Mistrovství České republiky je turnaj nejvyšší kategorie u nás s garantovaným prize money šedesát tisíc korun a to ve třech kategoriích - muži, ženy a junioři do osmnácti let."

MČR discgolfu v parku Stromovka je dostupné i pro diváky. "Hrací dny jsou pátek až neděle a je možné se podívat na nejlepší české hráče, kteří uspěli i na nedávném mistrovství Evropy," vysvětluje Šustek. Lídři českých tabulek startují vždy v odpoledních hodinách. Na nejdelších jamkách je možné se vidět hody o délce až 150 metrů. "A to na skvěle připraveném hřišti díky Městu České Budějovice," nezapomněl dodat předseda Budweis Discgolf Clubu.

Discgolf je oblíbeným sportemDiscgolf je oblíbeným sportemZdroj: Deník/ Tomáš Šustek

Pro veřejnost jsou plánované dvě dicgolfové akce. První akcí je discgolfová akademie s českou reprezentací, která se uskuteční den před turnajem tedy 9.9. od 16 hodin v turnajovém centru. Druhou akcí je Freestyle Frisbee & puttovačka (nejdelší hod do koše) a to v sobotu 11.9. od 19hod. na Piaristickém náměstí. "Turnajové centrum bude otevřené po celý den a je možné si kdykoli přijít vyzkoušet discgolf či zakoupit disk."

Budweis Discgolf Club věnuje ze startovného 50 Kč od každého hráče na podporu Centra Bazalka. "V turnajovém centru se k naší pomoci může přidat kdokoli z návštěvníků a podpořit tak uhrazení části nákladů na poskytování fyzioterapie pro klienty tohoto centra," dokumentuje Tomáš Šustek, že discgofisté myslí i na ty, kteří v životě neměli tolik štěstí.

Vodní slalomáři vyrazili z Lipna do Šapanělska
Jakub Krejčí nenavázal v Seu na Lipno, pořadatele pod přehradou most nezastavil

Discgolf si v Česku získává stále více příznivců. Je to atraktivní sportovní disciplína. "A stále více oblíbená volnočasová aktivita." Jedná se o obdobu klasického golfu - namísto holí a míčků se používají létající talíře (disky), místo jamek pak speciální koše. Česko je v Evropě společně s Finskem discgolfová velmoc v počtu hřišť. "Discgolf je finančně nenáročný sport, který se naučíte hrát během chvíle a nezáleží přitom na pohlaví ani věku," doplnil předseda Budweis Discgolf Clubu.