Hlavním akcí bude Challenge cup za účasti elitních světových týmů. K výpravě se na Zélandu připojil další softbalista Ledenic Jiří Korčák, jenž v zimě působí v celku Howick, v jehož barvách nastupuje i dvojnásobná nejlepší nadhazovačka extraligy Veronika Pecková.

Hvězda Žraloků už má za sebou i jedno turnajové finále! "Verča také tráví letošní zimu v týmu Howick a připravuje se na mistrovství Evropy žen. V rámci přípravy odletí na konci února z Nového Zélandu na Floridu na další přípravný turnaj se ženskou reprezentací," říká prezidenta ledenických Žraloků Hana Korčáková.

Družstvo žen Žraloci Ledenice bude letos v extralize obhajovat stříbro. Na vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016 Jihočeského kraje, kterou spolupořádá Deník, se mezi kolektivy - jako první softbalový tým v historii - umístilo na třetím místě.

Mládí v Chorvatsku

Tým ledenických Žraloků (kat. 15-18 let) absolvoval desetidenní přípravu v Záhřebu. Na soustředění trénovalo 25 hráčů a hráček z Čech a 25 softbalistů Chorvatska. "Akce proběhla pod záštitou softballového klubu Princ a během ní se uskutečnily také vzájemné workshopy mezi hráči. Komunikace probíhala v angličtině," podotýká první dáma ledenického klubu Hana Korčáková.