Zatímco muži klubu Žraloci Ledenice bojují ve své premiérové sezoně o setrvání v extralize, jejich oddílové kolegyně si brousí zuby na druholigové play off.

Žraločí slečny jako nováček soutěže postoupily do vyřazovacích bojů ze třetího místa, i když dlouho to vypadalo, že skončí druhé. „Ale z posledních čtyř zápasů jsme dva prohrály," vysvětluje trenérka a předsedkyně klubu Hana Korčáková s tím, že záměr ženám vlastně vyšel…  „Hlavní je, že nemusíme bojovat o postup do finále s vítězem," říká, „přesně takhle jsme to plánovaly," konstatuje spokojeně.

V semifinálovém duelu druhého a třetího celku tabulky Ledenice narazí na Eagles Praha, soupeře z pražské Krče. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná tuto sobotu (15) a neděli (11) ve Žraločí zátoce, jak se ledenický softbalový stánek jmenuje. „Probojovat se hned první rok ve druhé lize do play off, to je pro nás obrovský úspěch," cení si Korčáková. Série s Eagles by podle papírových předpokladů měla nabídnout vyrovnané bitvy. „Jsme v nejsilnější sestavě, věříme ve vítězství a postup do finále," vyhlašuje bojovně první dáma Žraloků.

V sestavě Ledenic nechybí dvě účastnice posledního MS juniorek –  Veronika Pecková a Natálie Kalousková. Pecková je jako první nadhazovač velkou oporou mladého družstva, kde najdete hned pět letošních maturantek. „Hrajeme soutěž s juniorkami, v kádru je jen jedna věkem žena, ostatním je do dvaceti let," líčí Hana Korčáková, jenž během maturit řešila absence povoláním hostujících hráček. „Teď jsme celý tým pohromadě a těšíme se na sobotu."

Při zápasech koučuje ledenické softbalistky hráč Chomutova Jaroslav Maron, v týdnu tým ladí formu pod vedením Hany Korčákové.