Softbalisté Ledenic zopakovali na mistrovství republiky juniorů v Kostelci nad Orlicí loňské umístění a vezli si domů bronzové medaile.

Žraloci se v konkurenci deseti týmů představili na turnaji v oslabené sestavě bez reprezentanta Čermáka a Chuchmy, dvou nejstarších hráčů a opor. Mladý tým byl nucen vynahradit tyto ztráty kvalitní hrou. V pětičlenné skupině tým vyhrál první dva zápasy značným rozdílem: s Mostem (13:3), s Tempem Praha (12:2).

Poté je čekaly zápasy proti odvěkým rivalům – Havlíčkovu Brodu a Sezimovu Ústí. Proti Brodu Žraloci ukázali silný útok, na odpaly soupeře přestříleli, chybami v běhu po metách se však o výhru připravili (3:4).

Závěrečný den turnaje Ledeničtí začali výhrou 7:6 nad Sezimovým Ústím. Zápas s největším rivalem nabídla kvalitní softbal, nechyběly dlouhé odpaly ani pohledné akce v poli. Zápas nakonec musely rozhodnout až dvě nastavené směny, ve kterých byli Žraloci šťastnějším týmem. Postup mezi nejlepší čtyřku je ale neukolébal. Proti domácím Tigers Kostelec nad Orlicí se od začátku ujali vedení a zápas dotáhli v klidném tempu do vítězněho konce.

Bronzové medaile už jihočeskému zástupci nemohly uniknout. V zápase o finále Žraloky čekal opět Havlíčkův Brod, který v duelu o finále podlehl Spectru Praha, a musel tak do oprav. Žralokům se v tomto zápase nedařilo eliminovat skvěle házejícího Dibelku. Obrana v čele s Jiřím Korčákem na nadhazovacím prkně však soupeře také skvěle bránila.

V 5. směně se Žraloci dvoubodovým homerunem Davida Kaly dostali do vedení 2:1. Unavení Ledeničtí nedokázali náskok udržet a v dohrávce zápasu podlehli Hrochům 2:3. Žraloci si tím po roce z nejprestižnějšího mládežnického mistrovství opět odváželi bronzové medaile. Jsou o to cennější, že základ týmu tvořili teprve šestnáctiletí softbalisté. Radost ještě umocnilo vyhlášení Petra Frejlacha nej〜lepším nadhazovačem.