Stanislav Zuzák prožil předchozí sezony v Kolíně. Před tou letošní zatoužil po změně, zamířil na jih Čech a ve středu večer již v dresu Lions nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům.

Ztratili jste výborně rozehraný zápas. Čím to bylo?
Problém nastal ve třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli tuším o čtrnáct bodů a Kolín se tím dostal do vedení. Pokud bychom si dokázali udržovat náskok vytvořený v první půli, dopadlo by to jistě mnohem lépe.

Výpadky v určité části hry, kvůli nimž pak slibně se vyvíjející zápas ztratíte, vás postihly prakticky ve všech dosavadních zápasech. Dá se tomu zabránit?
Je pravda, že nás podobné výpadky postihují v každém zápase. Na druhou stranu žádný tým nedokáže hrát skvěle celých čtyřicet minut. Dnes to bylo vidět i v případě Kolína, když mu nevyšla první půle. Po přestávce se pak hodně zlepšil.

Je těžké udržet maximální koncentraci po celý hrací čas?
U nás je problém, že hrajeme většinou proti soupeřům, ve kterých rotuje větší počet zkušených profesionálních hráčů a jsou tudíž silnější. Kolín měl dnes ve svém středu jedenáct takových basketbalistů.

Jak došlo k vašemu příchodu do Jindřichova Hradce?
V Kolíně jsem strávil pět a půl sezony. Nyní mi skončila smlouva a na další jsme se již nedomluvili. Jindřichův Hradec se následně obrátil na mého manažera. O mém příchodu rozhodlo to, že se mi na jihu Čech líbí a díky baráčku v Žirovnici tu mám i zázemí.

Na jihočeský region už máte vazby z minulosti?
Moji prarodiče bydleli v Žirovnici, kde po nich zůstal baráček a ten nyní postupně rekonstruujeme. Zdejší kraj dobře znám, protože sem jezdím od svého dětství.

Jak vnímáte příchod k Vajgaru po basketbalové stránce?
Mnohem víc si v Jindřichově Hradci zahraji. V Kolíně jsem odehrál maximálně dvacet minut za celé utkání. Tady dostávám větší prostor, takže je to pro mě mnohem lepší.

Pomohla vám znalost kolínských hráčů ve vzájemném utkání?
Většinu z nich znám a vím, co se dá od nich očekávat. Trenér Horák však oproti loňsku změnil styl hry a Kolín teď hraje úplně jiný basketbal, než jaký hrál vloni. Připravovali jsme se na ně, ale oni hráli něco jiného.

V Jindřichově Hradci jste spokojený, teď už schází jenom lepší výsledky?
Je za námi teprve pět zápasů a budeme bojovat dál, aby těch vítězných zápasů bylo víc. Dnes proti Kolínu jsme myslím neodehráli vůbec špatné utkání. Kolín sice vybojoval proti nám teprve druhou výhru, ale před sezonou byl pasován na jednoho z kandidátů na medaili. Takže za výkon proti takovému soupeři se rozhodně nemusíme stydět. Na hřišti jsme nechali všechno. Pouze to mělo nešťastný konec.

Věříte, že potenciál na další zlepšení tým Lions má?
Potenciál tu určitě je. My jsme prohráli i první domácí zápas se Svitavami, protože nám utekl začátek, ale Svitavy pak porazily Prostějov. Očekávám, že liga bude velice vyrovnaná a porazit se dá každý. My bychom chtěli, a měli bychom, především domácí zápasy vyhrávat.

Poslední zápasy vám na střídačce chyběl nemocný trenér Forejt. Mělo to vliv na vaši hru?
Roli to nehrálo. Poslední dvě utkání nás vedl pan Musil. V Opavě to vyšlo, s Kolínem bohužel ne. Doma proti Kolínu s námi byl pan Forejt alespoň na lavičce. Na výsledky však nemělo vliv, kdo momentálně mužstvo koučuje. Oba trenéři spolu pořád komunikují a vyměňují si informace.