Zuzana Hejnová, která se chystá na mistrovství Evropy do Berlína, ke konkrétnímu programu doplnila: „Tady v Sušici dopoledne na stadionu odběhám, co potřebuju, odpoledne se s dětmi věnujeme i jiným činnostem. Ne jen atletice,“ uvedla úspěšná atletka, která se zúčastní před ME ještě domácího šampionátu a možná vyrazí na další závod Diamantové ligy do Londýna. „Ještě si program upřesníme. Tady v Sušici je nádherně, skvěle nám vyšlo počasí. Je fajn, když se můžeme ochladit v Otavě,“ vyprávěla, když nasedala do připravené lodě.

Hned na první pohled bylo znát, že si s pádlem rozumí. Do posádky přibrala dva malé námořníky. „Vodu jsem už jela,“ usmívala se. „Zvládám pádlování, kormidlování, hlavní je, abychom si to tady s dětmi užili.“
Hejnová k úvodu sezony a nejen dvěma startům v Diamantové uvedla: „Co se týká rytmu, tak to v Americe probíhalo dobře, na Odložilově memoriálu se mi nevedlo tak, jak jsem si představovala, v Oslu už jsem zase běžela plynule. Musím si jen zažít závodní rytmus,“ řekla Hejnová v Sušici.

Rozhovor s přítelem Zuzany Hejnové a hlavním organizátorem HESU kempu v Sušici Janem Žaludem:

„Děti se tu nevěnují jenom atletice,“ vysvětloval muž, který pohledem k obloze přitahoval sluneční paprsky. „Počasí nám tady vyšlo opravdu neskutečně,“ pochvaloval si pod jezem těsně před vyplutím na Otavu.

V Sušici jste spokojení?
Naprosto. Je tu výborné sportoviště, příroda, jsou tu úžasní lidé, všechno funguje na dvě stě procent.

Proč atleti vyrážejí na řeku?
Děti zkoušejí všechny možné sporty. Sjíždíme Otavu, najdou se tu i děti, které sedí v lodi poprvé.

Jaké je věkové rozpětí dětí?
Máme menší, od šesti do deseti, a starší děti, těm je deset až patnáct.