„Na tradiční prodejní adventní výstavy se přihlásilo více než 190 vystavovatelů a obchodníků, kteří budou nabízet své výrobky na celkové ploše přes dva tisíce metrů čtverečních. Jsou to srovnatelné počty s předchozím rokem,“ uvedla ředitelka společnosti Výstaviště Marcela Payerová.


Výstaviště nabídne návštěvníkům například vánoční výzdobu a dekorace, dárkové předměty, knihy, kazety, módní doplňky, klenoty, parfumerii, kosmetiku, obuv, textil, domácí potřeby či vánoční kuchyni.


Přitom výstavu Adventní trhy budou hostit pavilony H, F1, F2 a F4. Pavilon H obsadí z větší části betlémy, lidé tam uvidí například soukromou sbírku betlémů z celého světa, kterou pořadatelům zapůjčila sběratelka Eva Marenčáková ze Zlivi na Českobudějovicku.


Zároveň se tam budou prezentovat jihočeské dětské domovy, připraveny jsou praktické ukázky práce dětí a řada kulturních vystoupení. Malí i velcí si tam mohou po celou dobu výstavy vyrobit různé vánoční ozdoby či vánoční přání, děti si zasoutěží na překážkové dráze, zaskáčí na trampolíně a nejmladší dostanou omalovánky.


Expozice vystavovatelů Móda show obsadí pavilony Z, B4, B1, R1 a J. Na pódiu v pavilonu Z jsou připraveny módní přehlídky, které jsou doplněny ukázkami účesové tvorby a líčení. Zajímavý doprovodný program nabídne pavilon B1, v němž je připravena v rámci benefičního programu pro centrum Paraple a Dětské centrum Arpida řada hudebních a tanečních vystoupení. Ve čtvrtek tam bude znít folklorní hudba, v pátek klasická hudba, v sobotu rocková a v neděli se uskuteční závěrečný galakoncert s účastí muzikanta Václava Bárty – Noida a zpěváka Vlasty Horvátha. Při tomto galakoncertu předají pořadatelé výtěžek ze všech koncertů centru Paraple a Dětskému centru Arpida.


„Vstupné se na tuto výstavu neplatí, takže předpokládáme, že se k nám budou návštěvníci vracet. Třeba i se svými známými a vyberou si tam něco, čím by mohli udělat radost sobě nebo někomu blízkému na Vánoce,“ řekla ředitelka Payerová.


V neděli se uskuteční na volné ploše přehlídka potravinářských výrobků, které získaly ocenění Klasa. Motoristé budou moci opět ve výstavním areálu parkovat a vjíždět tam všemi třemi vstupními branami.