Zvon se umístil na prvním místě v kategorii hotelových projektů a ocenění si zasloužil za rekonstrukci, která respektovala původní architekturu, již doplnila moderními prvky zajišťujícími maximální komfort hostů.


Dopravně obchodní centrum Mercury z tvůrčí dílny českobudějovických architektů Atelier 8000 obsadilo třetí místo v kategorii obchodních center za celkové řešení nákupního centra v kombinaci s originálním umístěním autobusového nádraží na střechu budovy.


„Letošní rok je pro Budějovice na ceny obzvláště úrodný, nedávno získala titul Stavba roku 2007 lávka přes Vltavu v ulici E. Pittera, jejímž investorem bylo město. I ceny Best of Realty svědčí o architektonické kvalitě projektů, které se ve městě staví. A je nepochybné, že v posledních letech město zájem investorů s kvalitními projekty přitahuje stále více,“ poznamenal primátor Juraj Thoma.


Odborná porota soutěže Best of Realty je složena ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, bank, agentur pro výzkum trhu, developerů a realitních makléřů.