Novou stáčecí linku na plechovky spustili včera v Budějovickém Budvaru. Její stavba trvala necelý rok a vyšla na částku zhruba 270 milionů korun.

Jak uvedl sládek pivovaru Adam Brož, linka, která by měla fungovat ve třísměnném provozu, dokáže za hodinu odbavit 40 tisíc plechovek. „Je ale koncipována tak, aby na plnicím stroji, který je srdcem linky, měla výkon až padesát tisíc plechovek,“ řekl budějovický sládek s tím, že původní linka dokáže za hodinu naplnit 35 tisíc plechovek.

Nová linka, kterou technicky zajistila firma Krones, dokáže podle jeho slov navíc zkontrolovat kvalitu piva, jež do plechovek teče, stejně jako opatřit plechovky daty a všemi dalšími legislativními povinnostmi. „Za zmínku stojí i automatický systém, který dovede linku a její jednotlivé stroje koordinovat a online poskytovat údaje, které umožňují sledovat, jak je linka využita a jakým tempem dokáže zásobovat svět, ne plechovkami, ale radostí, o niž se dělíme s více než sedmdesáti zeměmi světa,“ uvedl Adam Brož.

Národní pivovar Budějovický Budvar. Ilustrační foto.
Tržby za pivo z Budvaru loni poprvé přesáhly hranici tří miliard korun

Podle ředitele Budějovického Budvaru Petra Dvořáka vznikla nová linka jako reakce na neustále se zvyšující poptávku po pivu v plechovkách. „V loňském roce rostl zájem o pivo z Českých Budějovic dokonce dvouciferným tempem. Celkově hovoříme o meziročním nárůstu něco málo přes jedenáct procent. Podíl ve výrobě se u piva v plechovkách pohybuje kolem třetiny,“ přiblížil.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula, který se slavnostního spuštění účastnil, poukázal na ekologický přínos nové linky. „Jedná se o jednu z prvních linek na českém trhu, která balí plechovky do papíru. Roční úspora bude osmdesát pět tun plastů,“ zdůraznil.

Pivovar novou linkou otevírá kromě jiného také dveře započaté spolupráci s firmou Mattoni. Generální ředitel Alessandro Pasquale prohlásil: „Nemůžeme ještě přesně říct, co spolu máme za úmysl, ale byla to ta nejlepší spolupráce z důvodu stejných myšlenek a názorů,“ pochvaloval si. Výsledkem má být nové ochucené pivo, které by se k zákazníkům mělo dostat v řádu týdnů.

Do budoucna se počítá se stavbou varny. „Třetí varní soustava je pro pivovar nezbytně nutná k tomu, aby se svou kapacitou dostal na dva a čtvrt milionu hektolitrů, a navázal tím na investice z předchozích let,“ nastínil Adam Brož plány. V současné době jsou ve fázi projektování. Samotné práce mají začít v příštím roce.